“Muzikālās bankas” 2021.gada uzvarētāji – “Prāta vētra” un “Tautumeitas”

29.janvārī ar krāšņu finālšovu Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2021”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva grupas „Prāta Vētra” un „Tautumeitas” dziesma „Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva „Limuzīns uz krīta”, ko izpilda grupa „Citi Zēni”, savukārt trešo vietu ieņēma Dons ar dziesmu „Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un ekspertu atzinību guvušās kompozīcijas.

„Sirsnīgs paldies visiem, kas mūs atbalstīja. Tas ir fantastisks rezultāts,” saņemot apbalvojumu, sacīja Renārs Kaupers. Savukārt grupa „Tautumeitas”, sakot savus pateicības vārdus, paldies teica grupai „Prāta Vētra”, dēvējot viņus par sirdscilvēkiem un fantastiskākajiem mūziķiem visā pasaulē.

Pēc „Muzikālās bankas 2021” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās sekojošā secībā:

1. TUR, KUR DIEVA KAMANAS SLĪD – Prāta Vētra, pied. Tautumeitas

2. LIMUZĪNS UZ KRĪTA – Citi Zēni

3. TAS RAKSTĪTS DEBESĪS (PIENA CEĻŠ) – Dons

4. TU MAN ESI – Ivo Fomins

5. ŠAMANIS – Aija Andrejeva & ZeBrene

6. VAI – Intars Busulis, Abonementa orķestris, GG choir

7. PIEDOŠANA – Prāta Vētra, Dons, Intars Busulis

8. TĀLĀK JĀIET – Dārta Stepanova, pied. DAGAMBA

9. ACIS SĀĻAS – Aminata

10. PARAKSTS – Instrumenti

11. PLĀKSTERIS – Singapūras Satīns , pied. Samanta Tīna

12. ES TĀ JŪTOS – KATŌ & ZeBrene

13. LIDMAŠĪNAS REŽĪMĀ – Astro’n’out

14. PROM – MARTA & Patrisha

15. SĀKAM NO JAUNA – Marta Ritova & Ozols

“Pērn gada vērtīgāko dziesmu noskaidrojām bez skatītāju klātbūtnes, tādēļ bija lieliski šogad atkal dzirdēt klātienes skatītāju aplausus. Arī mūziķiem tas noteikti radīja vēl lielāku gandarījumu par paveikto. 2021. gada vērtīgāko dziesmu esam noskaidrojuši, tomēr jāatgādina, ka „Muzikālā banka” nav sacensība, bet gan latviešu mūzikas godināšana. Lai mūziķiem izdodas atkal radīt skaistus un klausītājiem baudāmus skaņdarbus, kas skanēs „Muzikālās bankas” 23. sezonā,’ novēl Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Kā dziesmas rindoja eksperti un paši mūziķi?

Ja vērtētu tikai ekspertu padome, tad pirmā vieta būtu grupas Instrumenti izpildītajai „Paraksts”, otrā vieta – Dona dziesmai „Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”, bet trešo vietu ieņemtu Aminata ar kompozīciju „Acis sāļas”.

Savukārt, paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā lika dziesmu „Tur, kur Dieva kamanas slīd”, ko izpilda grupa Prāta Vētra un Tautumeitas, otrajā vietā – grupu Instrumenti ar dziesmu „Paraksts”, bet trešo vietu pēc mūziķu domām pelnījusi Aija Andrejeva un ZeBrene ar dziesmu „Šamanis”.

Visi “Muzikālās bankas” finālisti saņēma īpaši veidotas piemiņas balvas. Šī gada balvas autors ir mākslinieks Armands Jēkabsons. Balvas ir unikāla piemiņa labākajiem un tiek veidotas atbilstoši finālšova konceptam.  

Jau ziņots, ka “Muzikālās bankas” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās kārtās dziesmas vērtēja “Muzikālās bankas” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Savukārt trešajā, noslēdzošajā balsojuma kārtā, tika summēti pirmo divu kārtu un tiešraides telefonbalsojuma rezultāti.

Par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptauju “Muzikālā banka”

Šogad „Muzikālā banka” notika jau 22. reizi. “Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā „Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.00. Visa gada garumā klausītāju balsojums mājaslapā www.muzikalabanka.lv nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no radio klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. Finālšovs notika ar Daugavpils pilsētas atbalstu.

“Muzikālā banka 2020” par vērtīgāko dziesmu tika atzīta Intara Busuļa izpildītā “Dejo vientulību”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Carnival Youth izpildītā “Vasara bez internetiem”, savukārt trešo vietu ieņēma Triānas parka un Igo kompozīcija “Mālos pelēkos”.

Līdzšinējie “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titula ieguvēji

Gads

Dziesma

Izpildītājs

2000

Baltā dziesma”

Gunārs Kalniņš un Kristena

2001

Spogulīt, spogulīt”

Prāta Vētra

2002

Sirds sadeg neparasti”

Lauris Reiniks

2003

Tu tuvojies sev”

Z-Scars

2004

Strēlniece”

re:public

2005

Vysskaistuokai meitinai”

Borowa MC

2007

Ripoja akmens”

Cacao

2008

Brīvdiena”

Intars Busulis

2009

Abrakadabra”

Musiqq

2010

Dievs Tevi mīl”

Nikolajs Puzikovs

2011

Ave Pali”

Aija Andrejeva un Otra puse

2012

Signāls”

Dons

2013

Pēdējā vēstule”

Dons

2014

Pāriet bailes”

Dons

2015

Ziemu apēst”

Prāta Vētra

2016

Debesis iekrita Tevī”

Prāta vētra un Musiqq

2017

Nākamā pietura – depo”

Intars Busulis

2018

Ogles”

Prāta Vētra

2019

Es nāktu mājās”

Dons

2020

Dejo vientulību”

Intars Busulis

* 2006. gadā “Muzikalā Banka” mainīja formātu un gada vērtīgākā dziesma netika apbalvota. Pēc klausītāju pieprasījuma aptauja 2007. gadā atgriezās ar jaunu vērienu.

Foto: publicitātes (Gints Ivuškāns un Andrejs Strokins / Latvijas Radio)

TOP Komentāri

avatar