Kaņepes Kultūras centrā izrādīs Francijā tapušas animācijas filmas pieaugušajiem

Kaņepes Kultūras centra kinoteātris “Kino Augusts” no 23. janvāra līdz 30. janvārim izrādīs trīs Francijā tapušas animācijas filmas – fantastikas žanra celmlauzi “Fantastiskā planēta”, kā arī 2016. gadā iznākušās un starptautiskos festivālos atzinību ieguvušās animācijas filmas “Luīze piekrastē” un “Meitene bez rokām”.

Tas ir novecojis stereotips, ka animācijas filmas ir domātas tikai bērniem. Tāpēc mums ir prieks, ka, sadarbojoties ar Francijas Istitūtu Latvijā, kinomīļiem būs iespēja redzēt trīs brīnišķīgas Francijā tapušas animācijas filmas pieaugušajiem! Kā pirmo izrādīsim “Fantastiskā Planēta”, kas, kopš iznākšanas 1972. gadā, ir saņēmusi neskaitāmas atzinības, tai skaitā Kannu kino festivāla balvu labākās animācijas kategorijā, un kļuvusi par klasiku animācijā un zinātniskās fantastiskas žanrā. Turpināsim ar Žana Fransuā Lagionī animācijas filmu “Luīze piekrastē”, kas ir tikusi nominēta Eiropas kino balvai kategorijā „Labākā pilnmetrāžas animācijas filma”. Noslēgumā – Sebastiena Laudenbaha animācijas filma “Meitene bez rokām”, kas ir Brāļu Grimmu pasakas adaptācija,” stāsta “Kino Augusts” vadītāja Madara Enzele.

PROGRAMMA:

Ceturtdien, 23. janvārī, plkst. 19.00. – “Fantastiskā planēta” (oriģ. “La Planète sauvage”)

Režisora Renē Lalū nepārspējamā animācijas filma “Fantastiskā planēta” ir politiskas nostājas un vizuālu iespaidu piesātināta filma, kas, kopš iznākšanas 1972. gadā, ir saņēmusi neskaitāmas atzinības (tai skaitā Kannu kino festivāla balvu labākās animācijas kategorijā) un kļuvusi par klasiku animācijā un zinātniskās fantastiskas žanrā. Filma īpaši izceļas ar savu psihedēlisko, tēlaino un futūristisko raksturu, kā arī spēcīgo nostāju pret pakļautību un vardarbību.

Filmas darbība norisinās kādā tālā planētā Igama, kurā paverdzinātās cilvēkveidīgās būtnes “omi” tiek izmantoti kā rotaļlietas zilo milžu un planētas pamatiedzīvotāju “drāgu” bērniem. Filmas galvenais varonis Ters, kurš ticis paverdzināts jau no dzimšanas, izbēg no sava milžu īpašnieka, un satiekas ar radikālu omu grupējumu, kuri pretojas drāgu apspiestībai un vardarbībai.

“Fantastiskā planēta” (1972)

Otrdien, 28. janvārī, plkst. 19.00. – “Luīze piekrastē” (oriģ. “Louise en hiver”)

Pieredzējušais animācijas filmu veidotājs Žans Fransuā Lagionī radījis maigu un patiesi personīgu filmu, kura tikusi nominēta vairākām prestižām balvām, tai skaitā Eiropas kino balvai kategorijā „Labākā pilnmetrāžas animācijas filma”.

Luīze ir kundzīte gados, kura ir devusies atpūtā uz piejūras vasaras kūrortu. Viņa nokavē pēdējo vilcienu, kas brauc uz pilsētu, tomēr nekrīt panikā. Bezbailīgā Luīze nolemj palikt, neatkarīgi no tā, kas viņu sagaida. Viņas humors, klusā apņemšanās un bezbailība padara viņu par Robinsonam Krūzo līdzīgu tēlu.. tikai ar vasaras platmali galvā.

Luīze piekrastē”

Ceturtdien, 30. janvārī, plkst. 19.00 – “Meitene bez rokām” (oriģ. “La Jeune Fille sans mains”)

Dzirnavnieks, nonācis finansiālās grūtībās, pārdod savu meitu velnam. Tomēr, savas šķīstības pasargātai, viņai izdodas izbēgt no tā nagiem. Viņa pamet savu ģimeni un sastop dažādus tēlus – ūdens dievieti, dārznieku un princi iespaidīgā pilī. Tiecoties pēc gaismas, viņai priekšā ilgs ceļojums…

Sebastiena Laudenbaha animācijas filma “Meitene bez rokām” ir Brāļu Grimmu pasakas adaptācija. Tas ir stāsts par nodevību, pašnāvību, nāvi un visam pāri – par izdzīvošanu.

“Meitene Bez Rokām” (2016)

Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR. Visas animācijas filmas tiks izrādītas ar subtitriem angļu valodā. Pasākums rīkots sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

Foto & video: publicitātes

TOP Komentāri

avatar