LSB: Labākā dāvana mediķiem svētkos – sabiedrības rūpes par savu un apkārtējo veselību

Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) aicina Latvijas iedzīvotājus gada izskaņā būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus. Ņemot vērā šī brīža Covid-19 inficēšanās gadījumu pieaugumu valstī, nepieciešama kopīga rīcība, kas ierobežotu straujo infekcijas izplatību. Lai pēcsvētku periods nepārsteigtu ar vēl kritiskākiem statistikas rezultātiem, mediķi lūdz sabiedrību svētkus pavadīt savas mājsaimniecības ietvaros. 

LSB vadītājs Jevgēņijs Kalējs aicina būt atbildīgiem un svinēt svētkus mājās: “Situācija ar Covid-19 saslimšanu Latvijā joprojām pasliktinās, tādēļ ikkatra Latvijas iedzīvotāja iesaiste infekcijas izplatības ierobežošanā ir ļoti nozīmīga. Sevis un visas sabiedrības labā svētku laiku šogad aicinām pavadīt, izvairoties no drūzmas un esot kopā tikai ar pašiem tuvākajiem savas mājsaimniecības ietvaros. Mēs atzīstam, ka šis gads ir bijis ārkārtīgi grūts mums visiem, taču “nededzināsim” šo nepārtraukto Covid-19 pandēmijas ugunsgrēku. Šajā svētku laikā jāpaliek mājās un nav jāriskē ar turpmāku infekcijas izplatīšanos. Turklāt arī citu elpceļu infekciju skaita pieaugums ir tieši ziemas mēnešos, tādēļ pulcēšanās Ziemassvētku laikā to var tikai saasināt.”

“Lūdzam būt saprotošiem un atbalstošiem arī pret medicīnas personālu, kuri pašaizliedzīgi strādā paaugstinātas spriedzes apstākļos. Mediķi ir pirmās ierindas darbinieki, kuriem jārūpējas ne tikai par savas drošības ievērošanu un daudzām blakus lietam, bet arī jāpasargā iedzīvotāji no iespējamajiem infekcijas avotiem. Ārsti, neskatoties uz veselības aprūpes pārslodzi, dara visu iespējamo, lai palīdzētu Covid-19 saslimušajiem pacientiem. Tāpēc valstī noteikto piesardzības pasākumu ievērošana Ziemassvētkos būs lielākā un sirsnīgākā dāvana Latvijas mediķiem. Šoreiz to sarūpēt ir vieglāk nekā jebkad – tikai jāpaliek mājās,” uzsver Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs un LSB valdes loceklis Uģis Muskovs.

“Mēs saprotam, ka cilvēki vēlas redzēt savus tuviniekus, īpaši šajā gada laikā, īpaši pēc šī gada – mēs visi to jūtam. 2020.gada Ziemassvētki būs atšķirīgāki nekā ierasts, taču tas nenozīmē, ka tie nevar būt priecīgi un līksmi. Lai radītu svētku kopābūšanas sajūtu ar radiniekiem un draugiem, aicinām būt radošiem un izmantot, piemēram, tehnoloģiju sniegtās iespējas, sazvanoties attālināti,” norāda J. Kalējs

“Atteikšanās no ierastajiem svētkiem ir nepatīkama, jo tā mūs šķir no cilvēkiem, taču šāda rīcība palēninās infekcijas izplatību un var glābt dzīvības. Covid-19 nešķiro un var skart ikvienu no mums, tādēļ svarīgi būt saprātīgiem un atbildīgiem, lai cits citu pasargātu. Šis ir laiks, kad apstāties, atskatīties uz pārdzīvoto – būt pateicīgiem par to, kas mums ir un to, ka esam veseli. Mūsu galvenais uzdevums šobrīd ir ievērot noteiktos drošības pasākumus un mazināt kopējo saslimstību, lai attālinātu veselības aprūpes sistēmu no situācijas, kurā mediķiem uzliktā nasta var kļūt par smagu,” atgādina Ogres rajona slimnīca valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs. 

Par “Latvijas Slimnīcu biedrību”

“Latvijas Slimnīcu biedrība” ir brīvprātīga darba devēju organizācija — biedrība, kas apvieno 37 Latvijas slimnīcas un ārstniecības iestādes. Biedrības galvenais mērķis ir uzlabot veselības aprūpes plānošanu un vadīšanu slimnīcās, kā arī Latvijas iedzīvotāju veselības aprūpi.

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar