Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz bērnu koncertu “Dzīvnieku karnevāls”

Liepājas Simfoniskais orķestris aicina mazos klausītājus uz jautru karnevālu, kurā uz vienas skatuves satiksies lauva, zilonis, ķengurs, gulbis, gailis, dzeguze, bruņurupucis un citi zvēri.

Koncertzālē “Lielais dzintars” 1. februārī notiks divi koncerti – pulksten 10 un 13.

Ceļojumu mūzikas un dzīvnieku pasaulē vadīs aktieris Pēteris Lapiņš, savukārt pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Reinis Lapa. Bērniem koncertā būs iespēja tuvāk iepazīties ar dažādiem mūzikas instrumentiem.

Koncerts paredzēts bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem, un tas iekļauts arī kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Franču romantisma komponista Kamila Sensānsa humoristiskā muzikālā svīta “Dzīvnieku karnevāls” ir viens no visu laiku populārākajiem simfoniskajiem darbiem. Sākotnēji tas tika sarakstīts, jokojoties par draugiem un kolēģiem, un satur arī atsauces uz citiem slaveniem muzikāliem darbiem, piemēram, Žaka Ofenbaha kankānu.

Sensānss šo darbu aizliedza atskaņot savas dzīves laikā, uzskatot, ka tā vieglprātīgais raksturs kaitēs viņa kā nopietna komponista reputācijai, līdz ar to pirmos 36 gadus kopš tā tapšanas “Dzīvnieku karnevāls” tika atskaņots vien privātos koncertos. Izņēmums bija svītas slavenākā daļa “Gulbis” (“Le cygne”), kas publisku pirmatskaņojumu piedzīvoja jau 1887. gadā komponista aranžējumā čellam un solo klavierēm.

Koncerta programmu papildinās viens no Roberta Šūmaņa slavenākajiem darbiem “Karnevāls”. Tas radies, iedvesmojoties no karnevāla, kas notika viņa dzimtajā pilsētā Cvikavā, Vācijā. Skaņdarbā kā tēlus komponists iekļāvis arī dažus no saviem draugiem un pats sevi. Koncertā skanēs atsevišķi fragmenti no šī skaņdarba, un katrs no tiem stāstīs par kādu ar karnevāla tēmu saistītu tēlu vai notikumu.

Foto: publicitātes (J.Vecbrālis)

TOP Komentāri

avatar