Latvijā pirmo reizi momentloterijā laimēts miljons eiro

Šī gada aprīlis ieies Latvijas momentloteriju vēsturē ar faktu par lielāko momentloterijas laimestu, jo momentloterijā Miljons ir laimēts pirmais 1 000 000 eiro. Veiksmīgā loterijas biļete tika iegādāta iLOTO, un laimētāja ir kurzemniece, kura strādā finanšu nozarē. Ievērojamais laimests veiksminiecei tiks izmaksāts jau šonedēļ.

Aizvadītā gada novembrī Latvijas Loto ieviesa pārdošanā jaunu momentloteriju Miljons, kurā pirmo reizi Latvijas momentloteriju vēsturē tika piedāvāta iespēja laimēt 1 miljonu eiro. Līdz šim laimestu, kas rakstāms ar sešām nullēm, nevienam Latvijā nebija izdevies laimēt. Tagad tas ir noticis – Latvijā ir laimēts 1 miljons eiro! Pagājušajā nedēļā laimesta ieguvēja bija ieradusies Latvijas Loto birojā nokārtot formalitātes laimesta saņemšanai. 

“No sirds sveicam pirmo momentloterijas Miljons laimētāju! Mēs, Latvijas Loto, esam gandarīti, ka līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, arī Latvijas iedzīvotājiem varam sniegt iespēju laimēt tik vērienīgu laimestu. Vienā momentloterijas Miljons sērijā ir viens miljons biļešu, starp kurām ir divi laimesti 1 000 000 eiro vērtībā katrs. Tik liels laimests ir unikāls notikums ne tikai laimīgās personas ģimenē, bet arī mums ikvienam, jo katra loterijas biļete ir pienesums arī sabiedrībai kopumā. Tāda ir nacionālās loterijas būtība,” norāda VAS Latvijas Loto valdes priekšsēdētājs Edgars Lediņš.  

Veiksmīgā kurzemniece atklāj, ka jau sen dzīvojusi ar domu, kā būtu, ja būtu? “Es biju iedomājusies, ka esmu jau laimējusi vērtīgu naudas laimestu, un iztēlojos, kā varētu īstenot savus plānus.” Liktenīgajā dienā laimētāja pēc darba sākusi gatavot vakariņas un, kavējot laiku, nolēmusi telefonā iegādāties momentloteriju. Viņa iegādājusies momentloterijas Bingo biļeti, kurā atklājies 50 eiro laimests. Par laimēto naudu veiksminiece iegādājusies divas Sporta loterijas biļetes un divas momentloterijas Miljons biļetes, no kurām viena izrādījās īpaši vērtīga, jo zem skaitļa 19 slēpās 1 000 000 eiro laimests. “Emocijas bija neaprakstāmas – nevarēju saskaitīt nulles, vairākas reizes vēros sava telefona ekrānā, lai pārbaudītu, vai acis nemelo. Tas bija nemiers, uztraukums un prieks,” ar smaidu stāsta laimētāja. Virtuve laimētājai esot īpaša vieta, jo tur viņa ne tikai gatavo, bet arī ada, šuj, un, kā izrādās, arī laimē miljons eiro. Ar plāniem, kā izmantot ievērojamos naudas līdzekļus veiksminiece nesteidzas, viņa saprot, ka viss ir prātīgi jāpārdomā.

Likums Par iedzīvotāju ienākuma nodokli paredz, ka no loteriju laimestiem virs 3000 eiro laimētājam ir jānomaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), līdz ar to var apgalvot, ka no miljons eiro iegūst ne tikai laimētājs, bet arī sabiedrība kopumā. Samaksātā IIN summa nonāk gan valsts, gan konkrētās pašvaldības budžetā, kur ir deklarēts laimētājs. 

Šobrīd, kad pirmais miljons ir laimēts, tiek gaidīts otrais momentloterijas Miljons lielā laimesta laimētājs. Papildu miljons eiro laimestam, momentloterijā Miljons iespējami arī citi naudas laimesti – 20, 40, 100, 200, 1000 un 3000 eiro vērtībā. Visas momentloterijas Miljons biļetes, kurās nav laimesti, iespējams reģistrēt papildspēlei, kurā var laimēt 1000 eiro laimestus. Līdz šim Miljons papildspēlē laimēti jau 39 laimesti 1000 eiro vērtībā katrs.

Līdz šim lielākie laimesti, kas laimēti Latvijas Loto rīkotajās loterijās:

  • 815 001 eiro skaitļu loterijā Vikinglotto,
  • 600 000 eiro skaitļu loterijā Keno,
  • 596 446 eiro skaitļu loterijā Eurojackpot,
  • 446 950 eiro skaitļu loterijā Eurojackpot,
  • 367 395 eiro skaitļu loterijā SuperBingo,

Līdz šim lielākie laimesti momentloterijās:

  • Pērle –  250 000 eiro – laimēti sešas reizes, 
  • Bagāts150 000 eiro – laimēti 17 reizes, 
  • Sporta loterijā123 000 eiro – laimēti piecas reizes, 
  • Simtgades loterijā100 000 – eiro laimēti 52 reizes. 

VAS Latvijas Loto nodokļos, nodevās un maksājumos par valsts kapitāla izmantošanu 2022. gadā ir iemaksājusi valsts budžetā vairāk nekā 19 miljonus eiro.

TOP Komentāri

avatar