LAMPĀ 412 cilvēki uzzināja savu HIV statusu

Sarunu festivālā LAMPA bija 412 drosmīgi cilvēki, kas piestāja HIV pieturā un veica eksprestestu, lai noskaidrotu savu HIV statusu.

“Mums ir ļoti nozīmīgs ikkatrs veiktais HIV tests,” saka Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. “Abu festivāla dienu garumā pie testēšanas punkta veidojās rinda – no sirds priecājamies par LAMPAS apmeklētāju atvērtību un drosmi piestāt HIV pieturā un veikt testu. Ikvienam HIV pieturas apmeklētājam bija iespēja arī saņemt informāciju, kā izsargāties no inficēšanās. HIV infekcija Latvijā var tikt apturēta, ja maksimāli daudz cilvēku, kas dzīvo ar HIV, būs par to informēti un ārstēsies, jo ārstēts HIV pacients infekciju tālāk neizplata.” 

Latvija ir HIV “karaļvalsts” Eiropā – 2018. gadā Latvijā tika atklāti 326 jauni HIV gadījumi, kas ir augstākais jauno gadījumu skaits pret iedzīvotāju skaitu. 2018. gada beigās Latvijā kopumā dzīvoja vairāk nekā 5,7 tūkstoši HIV pozitīvu cilvēku, bet starptautiskā projekta HERMETIC pētījums liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par 1800 cilvēkiem lielāks. 

Par biedrību „Baltijas HIV asociācija”

Biedrība „Baltijas HIV asociācija” ir dibināta 2010. gadā un strādā pie HIV profilakses aktivitāšu un kaitējuma mazināšanas programmu attīstīšanas un līdzdalības to integrēšanā valsts un pašvaldību politikas plānošanas dokumentos, kā arī HIV/AIDS ārstēšanas pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanas. 2019. gadā aprit 5 gadi, kopš darbojas biedrības Testpunkts, kurā pērn bezmaksas konsultācijas vai izmeklējumus saņēma vairāk nekā 700 cilvēku.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar