Lāčplēša dienā iedzīvotāji gaidīti kokļu mūzikas koncertā “Satikšanās gaismā”

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17.00 sāksies kokļu mūzikas koncerts “Satikšanās gaismā”, kas klausītāju aicina izbaudīt Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

“Koncerta “Satikšanās gaismā” ideja – mūzikā satiekas dažādu paaudžu komponistu skaņdarbi un vairāki kolektīvi – koklētāji, dejotāji, mūziķi un dziedātāji. Gaismas simbolisko nozīmi veido skaņdarbi, kas rada gaišas noskaņas, un gada tumšākajā laikā ļauj ieraudzīt katra iekšējo un visu kopīgi iedegto gaismu, pieminot karavīrus, kas cīnījušies par mūsu Latviju”, koncertu raksturo tā veidotāji.  

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm “Vēstules no sākuma”, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas. Skaņdarbu “Vēstules no sākuma” izpildīs koklētāju kopansamblis, to diriģēs Jāzepa Vītola starptautiskā kordiriģentu konkursa 3. vietas ieguvējs Artūrs Oskars Mitrevics. 

Apmeklētāji varēs baudīt koklētāju ansambļu “Austriņa”, “Kokļu klubs”, “Zeltskariņi”, “Teiksma”, “Atbalsis”, “Cantata”, “Kārta”, “Raksti”, “Pūt, vējiņi”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansambļu māksliniecisko sniegumu.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra “Rīgas skolēnu pils” tautas deju ansambļa “Uguntiņa”, deju studijas “Ritms”, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas “Pērkonvīri”, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora “Strautiņš”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” bērnu vokālā ansambļa “Tu un Es” un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar