L.Ozola: Ārkārtējās situācijas ieviešanu vēl var apturēt

“Sabiedrībai un kārtības uzturēšanas spēkiem ir aktīvi jāsadarbojas! Tikai tā mēs visi kopīgi varam apturēt ārkārtējās situācijas ieviešanu,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola.

Komitejas priekšsēdētāja ir devusi Rīgas pašvaldības policijai uzsvērtu aicinājumu pastiprināti patrulēt ielās un brīdināt cilvēkus par epidemioloģiskiem piesardzības pasākumiem.

L.Ozola: “Es aicinu rīdziniekus un pašvaldības policijas spēkus ar kopīgu atbildīgu rīcību censties apturēt ārkārtas situācijas ieviešanu, kuru neviens nevēlas. Savukārt, atbildīgās institūcijas aicinu steidzami palielināt testēšanas kapacitāti, lai ar šo instrumentu paaugstinātu situācijas kontroli.”

To, kā situācija var strauji sakāpināties, mēs redzam Lietuvas piemērā ar 18% inficēto rādītāju veiktajās pārbaudēs un plānoto valsts mēroga karantīnas ieviešanu. Kā ziņots, pēdējo 24h laikā veikti 7328 COVID-19 izmeklējumi, reģistrēti 313 jauni inficēšanās gadījumi, 6 personas mirušas (3 personas vecuma grupā no 60 līdz 80, 3 personas vecuma grupā no 80 līdz 90).

Informācijai: Ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Ārkārtējo situāciju var izsludināt tāda valsts apdraudējuma gadījumā, kas saistīts ar katastrofu, tās draudiem vai kritiskās infrastruktūras apdraudējumu, ja būtiski apdraudēta valsts, sabiedrības, vides, saimnieciskās darbības drošība vai cilvēku veselība un dzīvība.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

TOP Komentāri

avatar