Koncertā “Raiti, raiti rakstā dej” godinās TDA “Dancis” māksliniecisko vadītāju Rolandu Juraševski

7.decembrī plkst.17 Lielajā ģildē uz koncertu “Raiti, raiti rakstā dej” aicina Latvijas universitātes Tautas deju ansamblis “Dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis” Koncerts” būs veltīts TDA “Dancis” un VPDK “Dancis” mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai, iezīmējot viņa ienākšanu ansamblī pirms 55 gadiem un vairāk nekā 30 gadus mākslinieciskā vadītāja amatā. 

“Koncerts būs kā stāsts par deju cilvēka dzīvē, par tās nozīmi, par ikdienas izaicinājumiem deju jaunradē un prieku uz skatuves gan mūsdienās, gan vairāku desmitu gadus senā pagātnē. Tas būs stāsts par darbu, neatlaidību un pats galvenais – jēgu un saturu, kas deju solī vijas cauri ikkatrai dzīves dienai,” saka TDA “Dancis” prezidente Līga Indriksone.

 Divdaļīgais koncerts vēstīs par latviešu skatuviskās tautas dejas attīstību laika gaitā, skatītājiem piedāvājot gan dejas žanra klasiku, gan mūsdienu horeogrāfu iestudējumus. 

Koncertā kopā ar “Danča” dejotājiem uzstāsies kupls viesu pulks: Tautas deju ansambļi “Dzintariņš”, “Kalve”, “Līgo” un “Teiksma”. Deju klāstā redzēsim Ulda Žagatas, Alfrēda Spuras, Harija Sūnas, Zinaīdas Zeltmates, Olgas Freibergas, Ritas Spalvas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Krišjāņa Šimja, Rolanda Juraševska un citu autoru dejas. Koncertu vadīs Liene Jakovļeva. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar