Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas koncerti un pasākumi Rīgā

Pieminot 1949. gada deportāciju un Komunistiskā genocīda upurus, 25. martā Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi – piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, atceres pasākums, svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kā arī koncerti Latvijas Kara muzejā, Rīgas Domā un Kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Pasākumi 25. martā sāksies plkst. 10.00 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst. 13.00 pie Brīvības pieminekļa notiks atceres pasākums, svinīgā godasardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Vakarā, plkst. 18.30, Latvijas Kara muzejā, koncertā “Stūru stūriem tēvu zeme” dziedās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme” un Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”.

Plkst. 19.00 piemiņas koncerts sāksies gan Rīgas Domā, gan Kultūras centrā “Mazā ģilde”. Dievnamā rekviēmu komunistiskā genocīda upuru piemiņai atskaņos Orķestris “Rīga”, dziedās Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” kopā ar solistiem Jūliju Vasiļjevu un Mihailu Čuļpajevu, diriģēs Valdis Butāns. Kultūras centrā “Mazā ģilde” klausītājus gaidīs jauniešu koris “Balsis” un tā mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis koncertā “Ar Balsīm tālēs…”

Ieeja koncertos ir bez maksas, bet koncertā, kas notiks Rīgas Domā ieeja ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami jau no 18. marta Orķestra “Rīga” mājvietā Kronvalda bulvārī 8.

TOP Komentāri

avatar