Kas jāņem vērā dodoties ceļā ar savu mājdzīvnieku? Seši padomi

Vasara ir atvaļinājumu laiks un ne viens vien steidz izmantot brīvās dienas kādas tuvākas vai tālākas vietas apskatei. Ja esat nolēmuši ceļot kopā ar mājdzīvnieku, lidojums var būt stresa pilna pieredze kā jums, tā jūsu četrkājainajam draugam, tādēļ nereti ceļojot ar dzīvniekiem izvēlamies braukt ar auto.  Gjensidige Latvija ir apkopojusi padomus, kas jāņem vērā dodoties ceļojumā ar savu četrkājaino draugu. 

Sagatavojies ceļam

Pirms dodaties ceļā ar savu mīļdzīvnieku, noteikti iepazīstieties ar dzīvnieku ceļošanas noteikumiem jūsu izvēlētājā galamērķī. Proti, vai jūsu dzīvniekam ir visas nepieciešamās vakcīnas, ir atrodama potēšanas pase un mīlulim ir zemādas izsekošanas mikroshēma. 

Pirms garāka ceļa nepieciešams ieplānot vizīti pie veterinārārsta, lai pārliecinātos par mīluļa veselības stāvokli un  nepieciešamības gadījumā saņemtu kādu iztrūkstošu vakcīnu. Turklāt, ja jūsu suns vai kaķis cieš no nelabas dūšas braucošā auto, ir iespējams konsultēties ar veterinārārstu par ingvera tablešu lietošanu. 

Sarūpē savam dzīvniekam drošu būri

Tā kā ceļojot jūsu mājdzīvnieks vairākas stundas pavada automašīnā, svarīgāk nekā jebkad agrāk ir apsvērt drošības jautājumus. 

“Drošākais veids, kā mīluļiem pārvietoties automašīnā, ir sertificēts, sadursmju pārbaudīts transportēšanas būris. Tas nodrošinās ne tikai drošu pārvietošanos, bet arī ērtu un pazīstamu vietu jūsu mīlulim, kur atpūsties viesnīcā, motelī vai citā naktsmītnē. Turklāt dzīvnieki brauciena laikā nereti mēdz strauji un ātri pārvietoties pa salonu, savukārt tas var apdraudēt šofera koncentrēšanās spējas un apdraudēt satiksmes drošību. Tieši tādēļ pārbrauciens būrī būs labākā izvēle kā ķepaiņa, tā arī jūsu un citu satiksmes dalībnieku drošībai,” padomos dalās Gjensidige Latvija Īpašuma un personu apdrošināšanas produktu vadītāja Kitija Lase.

Izvēloties būri pārliecinieties, ka tas ir gana liels, lai tajā dzīvnieks var piecelties kājās pilnā augumā un brīvi kustēties un ka tam ir laba ventilācija. Būra grīdu izklāj ar kādu sedziņu vai dvielīti. Speciālisti iesaka izmantot auduma gabalu, uz kā dzīvnieks bieži vien atpūšas esot mājās, jo tas ir pazīstams un var mazināt svešas vides radīto stresu. Atceries piesprādzēties ne tikai pats, bet piesprādzēt arī sava mīluļa būrīti! Ja tomēr jūtat, ka transportēšanas būrī ķepainis nejūtas labi, iespējams iegādāties suņu un kaķu drošības jostas.

Rūpīgi izplāno maršrutu

Dodoties ceļā ar četrkājainu draugu rūpīgāk kā jebkad jāplāno maršruts, ieplānojot nelielas pastaigu un ūdens malkošanas pauzes. Pauzes īpaši nepieciešamas ceļojot ar suni, lai mazinātu pārbrauciena radīto satraukumu un ļautu dzīvniekam nokārtoties un izošņāt jauno vidi. Bez pauzēm ar dzīvnieku auto nav ieteicams braukt ilgāk par četrām stundām. Turklāt ievērojot šādu braukšanas un pastaigas intervālu attiecību samazināsiet arī šofera noguršanas risku. 

Braucot aizver logus

Pretēji tam, ko redzam Holivudas filmās, eksperti tomēr iesaka brauciena laikā turēt automašīnas logus ciet un neļaut mīluļiem izbāzt galvu pa to. Tādējādi izvairīsieties no liekām raizēm, ja, piemēram, stāvot sastrēgumā, norēķinoties par maksas ceļu vai uzpildot degvielu, mīlulis nolēmis izlēkt pa atvērto logu. 

Neatstāj dzīvnieku auto

Vasarā, siltā pavasarī un rudenī saulē atstāts auto uzkarst ļoti ātri. Stenfordas Universitātes pētījumi liecina, ja ārā gaisa temperatūra ir 33°C, tad automašīnā, kas novietota stāvēšanai, pēc 20 minūtēm jau sasniedz 50°C, bet pēc 40 minūtēm – gandrīz 60°C. Pat tad, ja ārā temperatūra ir tikai 21°C, tiešos saules staros atstāta automašīna var uzkarst tik ļoti, ka rada draudus veselībai un dzīvībai. Tādēļ ceļojot ar savu četrkājaino draugu neatstāj to vienu auto, pat, ja šķiet, ka atgriezīsies pēc desmit minūtēm. 

Ko likt ķepaiņa ceļa somā? 

Tāpat kā veidojam sarakstu liekot savu ceļa somu ir vērtīgi šādu pašu sarakstu sagatavot arī savam mīļdzīvniekam. Ko tad likt sava ķepaiņa somā? 

 • Barību un ēdiena bļodiņu;
 • Gardumus;
 • Ūdeni, ūdens pudeli un ūdens bļodiņu;
 • Kaklasiksniņu un pavadiņu;
 • Mīļākās rotaļlietas;
 • Medikamentus;
 • Dzīvniekiem drošus insektu aizsarglīdzekļus;
 • Sedziņu un dvieli;
 • Ķemmi un šampūnu;
 • Blusu ķemmi un ērču noņēmēju;
 • Plastmasas maisiņus izkārnījumu savākšanai.

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar