Kā mājas apstākļos dezinficēt medicīniskās palīgierīces?

Teju katram mājās atrodama kāda medicīniskā palīgierīce – termometrs, glikometrs, tonometrs, holesterīna līmeņa noteikšanas ierīce un citas –, turklāt bieži vien šos aparātus izmanto vairāki ģimenes locekļi. Ja šīs ierīces netiek pareizi dezinficētas, uz to virsmas uzkrājas nevēlamas baktērijas, kas var apdraudēt mājinieku veselību. Kā pareizi kopt un mājas apstākļos dezinficēt medicīniskās palīgierīces, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Madara Krišjāne.

„Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki regulāri dezinficēja rokas, darba virsmas un dažādas mājokļa virsmas –ir labi zināms, ka, to nedarot, uz virsmām vairojas mikrobi un tās vairs nav sterilas. Tomēr nereti tiek aizmirsts, ka vienlīdz rūpīgi nepieciešams dezinficēt arī mājās atrodamo mērījumu aparātu virsmas, tādējādi izvairoties ne vien no baktērijām, bet arī no mikroputekļiem, kas sakrājas ap ierīci un iekšpus tās. Īpaši būtiski ir regulāri dezinficēt tādus aprātus kā glikometru un holesterīna mērījumu ierīci – tie mērījumu veikšanas laikā saskaras ar asinīm, tādējādi ir liela iespēja pārnest infekciju līdzcilvēkiem. Ir dažādi dezinfekcijas līdzekļi, kas palīdzēs izvairīties no saskares ar nevēlamajiem mikroorganismiem, vīrusiem un baktērijām,” skaidro Apotheka farmaceite Madara Krišjāne.

Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi

Lai pilnvērtīgi likvidētu nevēlamās baktērijas, ieteicams pielietot ķīmiskos preparātus, kuru sastāvā ir monohloramīns, hlors, 70 % izopropilspirts vai spirts. Ir pieejams plašs klāsts dažāda veida dezinfekcijas līdzekļu, un to vidū katrs var atrast sev piemērotāko. Pirms līdzekļa lietošanas jāpārliecinās, vai tā sastāvā nav kāda viela, kas var izraisīt alerģisku reakciju.

Mājoklī pieejamie dezinfekcijas līdzekļi

Ja pie rokas nav speciālā dezinfekcijas līdzekļa, iespējams izlīdzēties ar līdzekļiem, kas atrodami mājās, piemēram, ūdeņraža peroksīdu, etiķskābi vai sāls šķīdumu. Šie līdzekļi tāpat palīdzēs efektīvi dezinficēt mērierīces, iznīcinot slimības ierosinātājus.

Kā pareizi attīrīt mērierīču virsmas:

  • dezinficējot tonometru, glikometru, holesterīna mērīšanas ierīci, jāattīra zona ap pieslēgvietām, displejs un visa mērierīces virsma;
  • dezinficējot termometru (klasiskā stila, elektronisko, bezkontakta), rūpīgi jāattīra visa ierīces virsma no visām pusēm.

Svarīgi atcerēties, ka, veicot mērierīces dezinficēšanu, jāizmanto viegli samitrināta, nevis slapja, lupatiņa, pretējā gadījumā liekais šķidrums var iekļūt ierīcē, traucējot tās pareizai darbībai.

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar