Kā Instagram lietotājus ietekmēs sirsniņu pazušana?

Nesen tika izziņots, ka Instagram soctīklu platformā vairs nebūs redzams, cik daudziem ir patikusi kāda bilde jeb cik daudz laiku ir pie citu cilvēku bildēm. Instagram īpašnieki šo lēmumu pamato ar mērķi vairāk pievērst uzmanību fotogrāfiju saturam, nevis vērtējumam, tādējādi izvairoties no sacensības, kas var negatīvi ietekmēt mentālo veselību. Influenceru un blogeru asociācijas dibinātāja Maija Armaņeva, kas nesen ir kļuvusi par jaunākā Samsung Galaxy Note10 vēstnieci, stāsta kā šīs izmaiņas ietekmēs ikdienas sociālo tīklu lietotājus un reklāmdevējus. 

Lai gan pašlaik sirsniņu skaita slēpšana ir tikai izmēģinājuma periodā Austrālijā, Kanādā, Brazīlijā, Īrijā, Itālijā, Japānā un Jaunzēlandē, tas ir aktualizējis influenceru ietekmes izvērtēšanu. Maija atzīst, ka “laiku slēpšana iedarbotos pozitīvi uz sabiedrību un sociālo tīklu influenceriem, kā arī atgrieztos sākotnējā Instagram ideja un vīzija – cilvēki dalītos ar bildēm uzreiz un neraizētos par tai piešķirto sirsniņu skaitu.” 

Jaunā pieeja paredz, ka nebūs redzams, cik sirsniņas bildei ir piespiestas, varēs redzēt tikai, kurš tās pievienojis un nepieciešamības gadījumā manuāli saskaitīt. Ja reklāmdevējam interesēs influenceru profila aktivitāte, tad būs jāsazinās ar pašu Influenceri, lai noskaidrotu statistikas datus, jo katra profila īpašnieks joprojām varēs redzēt gan sirsniņu skaitu, gan iesaistes un citus radītājus. 

Instant telegram = Instagram

Instagram tapa 2010. gadā, lai cilvēkiem būtu iespēja dalīties ar bildēm uzreiz pēc to uzņemšanas, bez īpašas apstrādes, tāpēc vietnes nosaukuma burtiskais tulkojums ir tūlītēja telegramma. Maija stāsta, ka bilžu apstrāde ir saistīta ar vēlmi izcelties starp citiem, tomēr aizvien populārākas kļūst #nofilter bildes, kas, visticamāk, kļūs par galveno 2020. gada tendenci. 

#Nofilter 

Neapstrādāto bilžu popularitāte saistīta gan ar dabiskuma novērtēšanu, gan ar tehnoloģiju attīstību. Maija un viņas sekotāji atklāj Instagram komentāros, ka neapstrādātās bildes ir iecienījuši visvairāk, uzsverot, ka “agrāk telefonu kameras nevarēja atspoguļot patiesās krāsas, tāpēc bildes tika uzlabotas. Tagad telefonu kameru tehnoloģijas ir tik ļoti attīstījušās, ka neapstrādātajās bildēs viss tiek atspoguļots tāpat kā dzīvē.” 

Mākslas pieskāriens

Pavisam atteikties no bilžu apstrādes Maija Armaņeva neplāno, viņa uzskata, ka ir situācijas, kad tas attaisnojas. “Ir brīži, kad fotogrāfijām gribas piešķirt māksliniecisku pieskārienu – izpludināt kādu bildes daļu, eksperimentēt ar krāsu, kontrastu, graudainību vai citiem efektiem,” saka Maija.  Viņa uzsver, ka svarīgākais ir fotogrāfijas saturs un tas, kādu vēstījumu ar to velies nodot.  

Trīs svarīgi “i”

Savā Instagram profilā Maija vienmēr seko līdzi, lai viņas saturs atbilstu vismaz vienam “i” – tas iedvesmotu, izglītotu vai izklaidētu auditoriju. Viņa uzskata, ka tikai šādiem profiliem ir vērtība, ko novērtē arī sekotāji, veltot vienam vai citam inflenecerim savu laiku. 

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar