Kā ērti un interesanti apgūt eksaktās zinātnes?

Eksakto zinātņu apguve nereti var radīt grūtības, tādēļ ir svarīgi rast jaunus veidus, kā mācību procesu padarīt vieglāku un aizraujošāku. Nenoliedzami mūsdienu digitālajā pasaulē ir pieejamas gan neskaitāmas mājaslapas, gan aplikācijas, kurās smelties jaunas zināšanas, tāpēc STEaMup.lv komanda ir apkopojusi vērtīgus rīkus, kas ikvienam mācību procesu padarīs vēl interesantāku.

Noderīga informācija rokas stiepiena attālumā

Ņemot vērā mūsdienu straujo tehnoloģiju attīstību un telefona pieejamību teju ikvienam, dažādas mobilās aplikācijas ir lielisks veids, kā apgūt mācību vielu eksaktajās zinātnēs. Piemēram, ķīmijas apgūšanai var izmantot aplikāciju ‘’Periodic Table”, kurā ir atrodama interaktīva Mendeļejeva periodiskā tabula. Aplikācijā ir bagātīga fona informācija par katru ķīmisko elementu, ieskaitot tā īpašības un spēju reaģēt ar citiem elementiem, kā arī molekulārās masas kalkulators. Jaunākiem ķīmijas interesentiem lieti noderēs izglītojošā aplikācija “Toca Lab: Elements”, kas spēles veidā palīdz bērniem apgūt ķīmijas pamatus, tostarp – visu ķīmisko elementu periodisko tabulu, kurā katrs no 118 elementiem ir vizualizēts. Spēlē ir iespēja rast atbildes uz dažādiem jautājumiem, kā arī iejusties īstu zinātnieku lomās, veicot aizraujošus virtuālus ķīmijas eksperimentus.

Matemātikas apguvei var izmantot “Photomath” – aplikāciju, kas palīdzēs neapmaldīties matemātikas džungļos. Lietotne nodrošina detalizētu risinājumu jebkuram matemātikas uzdevumam, atliek to vien nofotografēt. Lai gan šī varētu šķist kā ideāla aplikācija slinkam skolēnam, kurš pats negrib pildīt mājasdarbus, tā nebūt nav. “Photomath” līdz ar uzdevuma risinājumu piedāvā detalizētu izklāstu tam, kā tas tika atrisināts. Tas savukārt palīdz mācīties, nākamajā reizē neapjūkot līdzīgu uzdevumu izpildē. Arī cilvēka anatomiju iespējams apgūt digitāli, piemēram, izmantojot mobilo aplikāciju “BioDigital 3D Human Anatomy”. Pateicoties 3D formātam, tā ļauj līdz mazākajam sīkumam izpētīt, kā uzbūvēts cilvēka ķermenis, un arī uzzināt, kā darbojas katrs konkrētais muskulis, asinsrites, gremošanas un nervu sistēmas.

Skaties un mācies!

Nenoliedzami lielai daļai cilvēku redzes atmiņa ir daudz spēcīgāka par dzirdes un tādēļ arī mācību vielu apgūt ir vieglāk, ja tā ir pasniegta, piemēram, video formātā – vai nu tie ir dažādi eksperimenti, ko pašiem izmēģināt mājas apstākļos, vai arī video rullīši, kuros interesantā veidā izklāstīta mācību viela. Eksakto zinātņu apgūšanā lielisks palīgs var būt STEaMup. Tajā ir ne tikai uzdevumi matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, fizikā un informātikā, bet arī dažnedažādi video materiāli, piemēram, aizraujoši eksperimenti un interesanti pieredzes stāsti. Savukārt Fizmix piedāvā plašas iespējas fizikas apgūšanai – gan uzdevums un skaidrojumus dažādām parādībām, gan eksperimentus video formātā lieliem un maziem.

Mācies dažādi – spēlējot spēles vai risinot uzdevumus

Katram ir savs iecienītākais mācīšanās veids, – kādam tā ir uzdevumu pildīšana, kādam citam saistošāk šķiet apgūt mācību vielu caur spēli. Interneta plašumos ikviens var atrast sev tīkamo un vēlamo. Lielisks rīks visu eksakto priekšmetu apgūšanā ir latviešu valodā tulkotais “Phet”, kas piedāvā gūt jaunas zināšanas gan ar uzdevumu palīdzību, gan, spēlējot spēles. Taču atsevišķi matemātikas apgūšanai var spēlēt iecienītākās matemātiskās spēles, kas gan trenēs loģisko domāšanu, gan asinās prātu. Mājaslapā tiek piedāvātas spēles mazākajiem – bērnudārza bērniem un skolēniem līdz 6. klasei.

Dzīvojot digitālajā laikmetā, ir svarīgi apgūt arī datorikas prasmes, lai neapmaldītos plaši sniegtajā informācijā, kā arī spētu tās pielietot diendienā – gan skolas solā, gan mājās, piemēram, mācību vajadzībām vai izklaidei. Sociālās izglītības projekts ‘’start(it)’’ piedāvā bezmaksas datorikas nodarbības skolotājiem un skolēniem no 1. līdz 9. klasei. Tāpat arī projekta ietvaros ir iespējami zināšanu pārbaudes testi par tādām tēmām kā mākslīgais intelekts, programmēšana, robotika, mobilo lietotņu izveide un citi.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar