Izzinošā pārgājienā Slīteres Nacionālajā parkā izzinās putnu migrāciju

Šī gada 2. oktobrī plkst. 9.00 Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka dabas centrs aicina uz putnu vērošanas pārgājienu Kolkasraga apkārtnē ornitologa, biologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Pārgājiens ļaus ne vien izprast putnu migrāciju rudenī, bet arī novērot un iepazīt gan jau redzētus, gan mazpazīstamus putnus. 

Aptuveni 3 km garajam un 3 h ilgajam putnu vērošanas pārgājienam plānots apļveida maršruts ar sākumu un noslēgumu stāvlaukumā pretim Kolkas luterāņu baznīcai. Pārgājiens ir bezmaksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, dalība jāpiesaka iepriekš, aizpildot reģistrācijas formu: https://forms.gle/vhbnTR1Cm6T91mU66. Pārgājienā vēlams ģērbties ērtā, dabas pārgājienam piemērotā apģērbā, kā arī ņemt līdzi savu binokli.

Putnu ceļošana atpakaļ uz ziemošanas vietām sākas jau jūlijā un turpinās līdz ziemas sākumam, kad putni migrē vai veic nelielus pārlidojumus dienvidu un dienvidrietumu virzienā uz labākām barošanās un atpūtas vietām. Rudenī Slīteres apkaimē var novērot bridējputnus, arī ūdensputnu migrācija gar ragu var būt intensīva. Tādēļ pārgājienā centīsimies gan saskatīt vairākus caurceļotājus un migrantus, gan iepazīt jūras piekrastei un Kolkas ciemam raksturīgās putnu sugas,” uzsver R. Rekmanis. 

Slīteres Nacionālajā parkā ir konstatēts vairāk nekā 260 putnu sugu no visā Latvijā reģistrētajām teju 380 putnu sugām. Starp tām ir retas un īpaši aizsargājamas Latvijā, bet 140 sugas ir apdraudētas Eiropā. Nacionālo parku šķērso Baltās-Baltijas jūras migrējošo putnu ceļš. Lai arī aktīvāka putnu migrācija šeit vērojama pavasaros, arī rudeņos var novērot retas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet tikai caurceļo.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas – 1993. gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb “EuroBirdwatch”, ko organizē  lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē “BirdLife International”, kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar