Iedzīvotājiem pieejami sadarbībā ar ārstiem un infektologiem veidotie sejas vairogi

Sejas vairogi, kurus šī gada martā sāka ražot latviešu uzņēmums, tagad pieejami arī iedzīvotāju vajadzībām. “Pieprasījums pēc vairogiem bijis milzīgs, primāri ar tiem nodrošinājām veselības aprūpes iestādes un uzņēmumus, bet tagad mums ir kapacitāte ražot vairogus arī plašākai sabiedrībai,” skaidro ražotājs, zīmola Shield48 pārstāvis Didzis Dejus. Eksperti norāda – sejas vairogi piemēroti, atrodoties publiskās vietās, piemēram, dodoties uz veikalu vai pārvietojoties ar sabiedrisko transportu. Vairogu dizaina un funkcionalitātes izstrādē piedalījušies latviešu ārsti un infektologi.

“Sejas vairogus esam izstrādājuši ciešā sadarbība ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem. Vairogam ir divas funkcijas – primāri aizsargāt lietotāja seju un acis no tieša kontakta ar potenciāli kaitīgiem šķidrumiem un infekcijām, kas pārvietojas gaisa pilienu ceļā, bet otra funkcija – ierobežot iespējas vairoga nēsātājam netīši pieskarties sejai. Šobrīd, kad valstiskā mērogā tiek plānots samazināt saimnieciskās darbības un citus ierobežojumus, īpaši svarīgi parūpēties par savu drošību, kā dažādu ambulatoro medicīnas pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, zobārstiem, ginekologiem un citiem individuālo pakalpojumu sniedzējiem, kuri ikdienā sastopas ar daudz klientiem, piemēram, kosmetologiem, tā arī iedzīvotājiem. Svarīgi atcerēties, ka vairogus ieteicams kombinēt ar citiem individuālās aizsardzības līdzekļiem, piemēram, sejas aizsargmaskām, kā arī atcerēties ievērot vairogu lietošanas nosacījumus. Viens no svarīgākajiem – pēc vairoga lietošanas to rūpīgi dezinficēt,” saka ražotāja un zīmola Shield48 pārstāvis Didzis Dejus.

Tāpat viņš stāsta, ka līdz šim jau piegādāti vairāk nekā 14 000 sejas vairogu medicīnas personālam 32 slimnīcās Latvijā, 1 233 ģimenes ārstiem un ambulatorās medicīnas speciālistiem. “Ja pirmos sejas vairogus ražojām ar 3D printeru palīdzību, tad šobrīd esam nodrošinājuši apjoma ražošanu ar efektīvākajām ražošanas tehnoloģijām un ražojam sejas vairogus gan Latvijā, gan Igaunijā. Taču ražošanas apjomus ierobežo materiālu saņemšana. Situācija ir uzlabojusies, bet joprojām saskaramies ar izejmateriālu piegādes ķēdes traucējumiem – pašreiz esam nodrošinājušies ar ražošanas materiāliem, kas būs pietiekami turpmākajām astoņām nedēļām,” papildina D. Dejus.

Pašreiz vairogi pieejami lielākajās Apotheka aptiekās Rīgā un apotheka.lv, taču pēc pieprasījuma tie būs pieejami arī citās Apotheka aptiekās visā Latvijā.

Apotheka atgādina ievērot arī citus drošības pasākumus – rūpīgi un regulāri mazgāt rokas, kā arī ievērot 2 metru distanci.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar