Eiropas Komisija piešķīrusi Latvijai 7,8 miljonus eiro Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanai

Eiropas Komisija (EK) piešķirs Iekšlietu ministrijai 7,8 miljonus eiro, lai finansiāli atbalstītu līdzšinējos Latvijas centienus stiprināt migrācijas pārvaldības sistēmu un Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanas spējas.

Iekšlietu ministrija ir pierādījusi EK, ka Latvija ir sniegusi būtisku atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri bēg no Krievijas kara pret Ukrainu, kā arī Ukrainas dienestiem, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Ukrainai piegādāja ekipējumu (ķiveres, spiedvadus, stobrus, ugunsdzēsēju speciālos aizsargtērpus u.c.), higiēnas preces, kā arī guļammaisus, segas, gultas, matračus u.c. Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestam nodots glābšanas un meklēšanas darbu aprīkojums un 20 000 litru ugunsdzēsības putu koncentrāta, kā arī ūdenslīdēju aprīkojums.

Ukrainas civiliedzīvotājiem sniegto atbalstu atzinīgi novērtēja arī EK Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāta ģenerāldirektores vietniece Beāte Gmindere Eiropas Savienības iekšlietu fondu 2014.-2020. gada noslēguma un 2021.-2027. gada perioda atklāšanas pasākumā “Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!” 2. decembrī, norādot, ka atbalsta apjoms ir tiešām būtisks.

Šobrīd ar pašvaldību civilo aizsardzības komisiju starpniecību Latvijā izmitināti 11 494 Ukrainas civiliedzīvotāji. Un 37 810 personām izsniegti uzturēšanās dokumenti (humānās vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas) ar tiesībām uz nodarbinātību.

Iekšlietu ministrija tuvākajā laikā izstrādās informatīvo ziņojumu ar priekšlikumiem finansējuma izlietojumam, ņemot vērā akūtākās vajadzības.

Finansējuma līgums starp EK Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorātu un Iekšlietu ministriju tika parakstīts šī gada 13. decembrī. Iekšlietu ministrija finansējuma pieteikumu sagatavoja 2022. gada rudenī Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda Tematiskā mehānisma Ārkārtas palīdzības finanšu instrumenta ietvaros.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar