Drīzumā TV pirmizrāde simtgades animācijas filmai “Saule brauca debesīs”

Tieši pirms Līgo svētkiem televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Rozes Stiebras un mākslinieces Ilzes Vītoliņas pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Latvijas animācijas filmu klasiķes simtgades veikums ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu.

Leģendārās animācijas filmu režisores Rozes Stiebras filma “Saule brauca debesīs” ir metaforisks stāsts par Latviju. Kad Saulei un Mēnesim piedzimst bērniņš, Saules meitu ierodas sveikt ķekatnieki, tomēr svētku līksmībā bērniņš pazūd un visi attopas pie tukša šūpulīša. Ne Saule, ne Mēness meitu nespēj atrast un pārvest mājās – tam nepieciešams cilvēks. Palīgos piesakās Nabašnieks, kāda meitene un viņas mazais brālītis. Visi dodas pasaulē, lai triju dienu laikā atrastu un pārvestu mājās Saules meitu. Ja tas netiks izdarīts noteiktajā laikā, Saules meita kļūs par parastu meiteni un zaudēs savu spēku. Saules meitas meklējumi ir piedzīvojumu un pārdzīvojumu pilni, un ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība.

Nabašnieka lomu ierunājis Kaspars Znotiņš, tumsas valdniece Selēna runā Gunas Zariņas balsī, Vilis un Zane Daudziņi ierunājuši Vilka un Kazas lomas, Meitenes balss pieder Leldei Dreimanei, puikas – Ancei Strazdai. Saules meitiņas lomā iejutusies Alise Danovska, bet viņas vecāku balsis pieder Janai Čivželei un Aināram Ančevskim. Režisore un scenārija autore – Roze Stiebra, māksliniece Ilze Vītoliņa. Filmas mūzikas autors ir Juris Kaukulis, un mūzika veidota kopā ar “Jauno Jāņu orķestri”. Filma tapusi studijā “Studija Lokomotīve”, producents – Roberts Vinovskis.

Animācijas filmas televīzijas pirmizrāde – 22. jūnijā plkst. 21.20 LTV1. Septiņas dienas pēc televīzijas ētera filmu būs iespējams noskatīties arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv.

Te ieskats kā multfilma tapa:

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar