Cilvēktiesību komisija Tallinā: sabiedrisko mediju apvienošana ir pareizs un tālredzīgs lēmums

Apmeklējot Igaunijas sabiedrisko mediju ERR, guvām pārliecību, ka mediju apvienošana ir pareizs un tālredzīgs lēmums, kas balstīts vajadzībā stiprināt sabiedrisko mediju un veicināt tā neatkarību, trešdien, 24.maijā, atzīmēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.

“Mediju apvienošanas process ir jāveic pārdomāti un bez steigas,” pēc iepazīšanās ar kaimiņvalsts pieredzi sabiedrisko mediju apvienošanā sacīja I.Brante, atzīmējot, ka Latvijā turpinām spert nepieciešamos soļus pretī stipram un vienotam sabiedriskajam medijam.

Deputāti izbraukuma sēdē Tallinā tikās ar Igaunijas sabiedriskā medija ERR vadību un uzzināja par Igaunijas ieguvumiem un izaicinājumiem, kas saistīti ar radio un televīzijas apvienošanu. Tāpat deputātiem bija iespēja saņemt atbildes uz daudziem praktiskiem jautājumiem, tostarp par mediju finansējumu. Tikšanās laikā spriests arī par Igaunijas apvienotā medija nākotnes mērķiem, tostarp jaunās televīzijas ēkas celtniecību.

Cilvēktiesību komisijas deputāti izbraukuma sēdē iepazinās ar ERR ziņu dienesta telpām, kā arī radio un televīzijas ēkām. Kopā ar komisijas deputātiem Igaunijas sabiedrisko mediju apmeklēja arī Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio pārstāvji. 

Jūnija vidū Cilvēktiesību komisija plāno doties līdzīgā pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu, informēja I.Brante.

Saeimas Preses dienests

TOP Komentāri

avatar