Bērnu slimnīca ar darbinieku velobraucienu atbalsta Dakterus klaunus

Bērnu slimnīcas darbinieki savā 123. dzimšanas dienas mēnesī atjauno tradīciju – nobrauc ar velosipēdu tik garu maršrutu, cik slimnīcai gadu. Šogad braucienam ir papildu mērķis – pārņemot stafeti no Jāņa Taukuļa, kurš 12. septembrī finišē 2000 kilometrus garo labdarības velomaratonu biedrības “Dr.Klauns” atbalstam, pievienot tam Bērnu slimnīcas darbinieku 13. septembrī kopīgi nobrauktos aptuveni 4000 kilometrus.

“Bērnu slimnīcā katru dienu ierodas Dakteri klauni, lai palīdzētu mazajiem pacientiem ātrāk atveseļoties, sniedzot prieku un smaidus. Viens no Bērnu slimnīcas mērķiem ir pacientu pieredzes uzlabošana, kam pievēršam lielu vērību, strādājot dažādos virzienos. Ar Dakteriem klauniem sadarbojamies jau 10 gadus un esam gandarīti, ka savā dzimšanas dienā varam dot artavu šīs iniciatīvas atbalstam, aicinot darbiniekus 13. septembrī ziedot “Dr.Klauns,” uzsver Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Viens no biedrības “Dr.Klauns” vēstnešiem Jānis Taukulis augustā devās iespaidīgā labdarības velomaratonā: nepilna mēneša laikā viņš veica 2 000 km, piestājot ar zibakcijām 10 pilsētās, lai atbalstītu Dakterus klaunus un pievērstu sabiedrības uzmanību viņu darbam slimnīcu bērnu nodaļās visā Latvijā.

Teju mēneša laikā ir tapušas kopbildes ar zibakciju dalībniekiem 10 pilsētās, bet 13. septembrī zibakciju sēriju noslēdz kopīga fotografēšanās un rīta rosme Rīgā, vienīgajā Bērnu slimnīcā Latvijā, kur Dakteri klauni ir blakus mazajiem pacientiem katru dienu un kopā ar slimnīcas speciālistiem rada vidi, kas ārstē. Pa 10 darbības gadiem daudzi vecāki ir satikuši Dakterus klaunus un zina, kā viņi spēj palīdzēt ārstiem un māsām ikdienas darbā ar mazajiem pacientiem. Taču sabiedrības atbalsts joprojām ļoti vajadzīgs.

“Pirms 10 gadiem ir sākusies Dakteru klaunu garā distance, – kā liela misija palīdzēt veidot tādu slimnīcas vidi, kura bērniem ir draudzīga, atbalstoša, kas dod cerību un spēkus, nevis nes bailes un stresu. Visu šo laiku mēs cenšamies būt tur, kur esam vajadzīgi – blakus bērniem, vecākiem, māsiņām un ārstiem. Atbalsts no Bērnu slimnīcas personāla puses mums ir ļoti svarīgs – saprotam, ka esam redzami, esam novērtēti un atzīti. Tas ir pacilājoši un motivē turpināt mūsu ikdienas darbu,” stāsta biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar