Baltijas valstu un Polijas prezidenti vienoti Ukrainas atbalstam

Šodien notika trīs Baltijas valstu un Polijas prezidentu tikšanās ar Ukrainas prezidentu Kijivā. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis augstu novērtēja prezidentu vizīti, uzsverot, ka prezidenti ir izrādījuši īpašu atbalstu un draudzību Ukrainai un arī apmeklējuši izpostītās pilsētas un ciemus, tādējādi esot aculiecinieki Krievijas agresijas šausminošajam rezultātam. 

Baltijas valstu un Polijas prezidenti sarunā apliecināja, ka turpinās aktīvi atbalstīt Ukrainu gan militāri, gan ar humāno palīdzību. 

Latvijas prezidents Egils Levits īpaši akcentēja, ka Latvija atbalstīs pēc iespējas drīzu Ukrainas kandidātvalsts statusa nodrošināšanu Eiropas Savienībā. Egils Levits uzsvēra, ka Latvija mudinās, lai kandidātvalsts statusa process no Eiropas Savienības puses tiktu izskatīts pēc iespējas ātrāk, lai Ukrainas sabiedrība redz, ka tās pūliņi aizstāvēt Eiropas vērtības nav bijuši velti.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien redzētās traģiskā kara sekas Ukrainā tikai vēl stingrāk pārliecina, ka Krievijai un visiem par kara noziegumiem vainīgajiem – no pavēļu devējiem līdz izpildītājiem – būs jāatbild par saviem nodarījumiem. 

Tikšanās laikā Ukrainas prezidents izteica cerību, ka Baltijas valstis un Polija ar savām ostām varētu palīdzēt Ukrainai graudu eksporta jomā. Valsts prezidents apliecināja, ka Latvija ir maksimāli gatava sadarboties šī mērķa īstenošanā. 

Baltijas valstu un Polijas prezidenti uzsvēra, ka turpinās atbalstīt efektīvas sankcijas attiecībā pret Krieviju no Eiropas Savienības puses. 

Ukrainas prezidents sarunā par Krievijas radītājiem postījumiem Ukrainā aicināja starptautisko sabiedrību izprast, ka finansiāls un ekonomisks atbalsts Ukrainai būs vajadzīgs ne tikai pēc kara, bet tas ir nepieciešams jau šobrīd, lai valsts varētu funkcionēt kara laikā.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

TOP Komentāri

avatar