Atklāts jauns tūrisma galamērķis Liepājā – izzinošs piedzīvojums “Siļķu brāķa noslēpums”

Ar košu atklāšanas pasākumu kādā no senajām Liepājas centra noliktavām (Zivju ielā 2A) 16. jūlijā durvis apmeklētājiem vēris jauns tūrisma objekts – izzinošs piedzīvojums “Siļķu brāķa noslēpums”. Piedzīvojums aizraujošā ekskursijā visai ģimenei ļauj iepazīt Liepāju visā tās krāšņumā. Ekskursanti, paši piedaloties dažādās aktivitātēs, aicināti izzināt kultūrvēsturi, sajust vēju pilsētas vērtības, pieklausīt pilnu galvu brīnumu, izklaidēties un finālā arī nobaudīt gardu zivju maltīti.

Liepāja jau izsenis ir bijusi bagāta gan ar spilgtiem vēsturiskiem notikumiem, gan personībām. Vēju pilsēta vēsturiski nav iedomājama ne bez ostas, ne zivīm, ne eksporta un pārdrošiem dēkaiņiem, sapņotājiem, “sava ceļa gājējiem” un viņu lielajiem darbiem, kas mūsdienu Liepāju veidojuši tādu, kādu to pazīstam šodien – ambiciozu, drosmīgu, varošu un bohēmisku. Izzinošais piedzīvojums “Siļķu brāķa noslēpums” vienā aizraujošā ekskursijā apvieno visas šīs kvalitātes, sniedzot gan neaizmirstamu pieredzi un iespaidus par vēju pilsētu, gan arī atpūtu no ikdienišķā!” atklā “siļķu brāķa” noslēpu aicina projekta idejas autore Ieva Lāce.

Vēsturiski Liepājas “siļķu brāķis” jeb šķirošanas noliktava atradusies citviet – tajā zivis vestas no visas Eiropas. Tās šķirotas trīs šķirās – kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet. Tie bija gadi, kad Liepājas centrā bijis cirks ar dresētiem 20 zirgiem un no ziloņādām ražotas kurpes. Arī Herberts Cukurs Liepājā sapņojis par lidojumu un ceļojumu bez navigācijas uz Āfriku. Visi šie krāšņie notikumi “Siļķu brāķa noslēpumā” savijas nepilnu stundu garā, maģiskā un interaktīvā ekskursijā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar