Arī šovasar koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” skanēs pasaules skaistāko operu melodijas

Liepājas īsās vasaras pilnbriedā, kad saule aicināt aicina doties brīvā dabā, lai baudītu tās dāvāto siltumu un gaismu, uzkrājot prieku melanholiskām noskaņām pildītajiem rudens un ziemas mēnešiem, Liepājas Simfoniskais orķestris mūzikas mīļotājus atkal aicinās uz tikšanos atjaunotajā Liepājas koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!”.

Simfonisko koncertu tradīcija ir neatņemama Liepājas kultūridentitātes zīme. Ir mainījušās varas, pati pilsēta, brīvdabas koncertiem būvētās estrādes, tomēr, jūras elpas apdvesta, mūzikas baudīšana vasaras vakaros atkal un atkal atgriežas mūsu pilsētas gara dzīves ritumā.

15. jūlijā pulksten 19 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” gaidāmajā opermūzikas galā koncertā klausītāji varēs baudīt slavenu operu uvertīras, ārijas un ansambļu dziedājumus.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz brīvdabas estrādes skatuves kāps šarmantais franču soprāns Perīna Madefa, harismātiskais tenors, izcilās balss īpašnieks Mihails Čulpajevs un maigais rumāņu baritons Bogdans Baču. 

Pie diriģenta pults stāsies izcilais azerbaidžāņu diriģents Jalčins Adigezalovs, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris koncertējis jau iepriekš. Pirms desmit gadiem kopīgi tika ierakstīts arī simfonisko mugamu kompaktdisks. Azerbaidžāņu klasiskās mūzikas pamats – mugamas – ir Tuvo austrumu klasiskās tautas mūzika, kas balstās uz ļoti stingrām likumībām un ko var salīdzināt ar indiešu rāgu.

Perīna Madefa ir vairākkārtēja starptautisko operdziedātāju konkursu laureāte (Plasido Domingo konkursā “Operalia” Veronā, kā arī Barselonā, Marseļā un citur). Viņas daudzpusīgais repertuārs ietver tādas lomas, kā Suzanna un grāfiene (“Figaro kāzas”), donna Anna un donna Elvīra (“Dons Žuans”), Violeta (“Traviata”), Džilda (“Rigoleto”), Margarēta (“Fausts”), Džuljeta (“Romeo un Džuljeta”), Mikaēla (“Karmena”), Anna (“Nabuko”) un citas lomas operās un operetēs.

Mihails Čuļpajevs sevi izcili pierādījis kā Latvijas Nacionālās operas solists vairāku sezonu garumā, gan vokāli, gan aktieriski spoži apliecinot neikdienišķu talantu daudzveidīgā repertuārā. 2015. gadā viņš tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā ”Gada jaunais mākslinieks”, bet 2017. gadā ieguva Latvijas Nacionālās operas fonda gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”. 

Rumāņu baritons Bogdans Baču šosezon debitēja Londonas Karaliskajā operā, spēlējot Marsela lomu Džakomo Pučīni operā “Bohēma”. Baču ir biežs viesis operas izrādēs un opermūzikas koncertos daudzviet Eiropā: Vācijā, Francijā, Itālijā, Lietuvā un dzimtajā Rumānijā.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” tīklā. 

Koncerta norisi atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar