Apzinātas 350 Latvijas ģimenes, kurās nav mācībām piemērotu apstākļu

Lietu atdošanas lietotnes “Giveazy” izstrādātāji apkopojuši informāciju par ģimenēm, kurās trūkst datori, lai skolas vecuma bērni varētu pilnvērtīgi piedalīties attālinātajās mācībās. Visvairāk datori nepieciešami daudzbērnu ģimenēs reģionos. 

Latvijā joprojām ir tādas ģimenes, kurās ir viena viedierīce uz vairākiem skolas vecuma bērniem. Daudzās ģimenēs uz visiem ģimenes locekļiem ir tikai viens dators, kura izmantošana šī brīža apstākļos nepieciešama vienlaicīgi vairākiem ģimenes locekļiem, jo arī vecākiem jāstrādā attālināti – no mājām. Kā liecina tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Giveazy” akcijas “Dators bērnam” laikā apkopotie dati – ģimenēm vēl nepieciešamo datoru skaits Latvijas teritorijā kopumā ir 350. Lielākais skaits datoru vajadzīgi ģimenēm reģionos ar 3 un vairāk bērniem.

Akcijas “Dators bērnam” idejas autors Mārtiņš Īviņš atzīst, ka apstrādāt visus pieteikumus nav bijis viegli. “Akcijā mums palīdzēja brīvprātīgo komanda – kopumā 4 cilvēki, kas pašaizliedzīgi, vairāku nedēļu garumā izvērtēja visus pieprasījumus. Viņi salīdzināja ģimeņu sniegto informāciju ar novadu sociālajiem darbiniekiem, lai izvērtētu atbilstību, kā arī palīdzēja koordinēt datoru sūtīšanu. Vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas ieguldījuši savu laiku un naudu, sniedzot palīdzību kādai no ģimenēm!” saka Mārtiņš.

Akcijas “Dators bērnam” laikā kopumā saziedoti 50 datoru komplekti. Ar uzņēmuma SIA “Giveazy” apkopoto informāciju par ģimenēm, kurās joprojām nepieciešams dators, var iepazīties mājaslapā www.giveazy.lv/datorsbernam, kur izveidotajā interaktīvajā kartē redzami reģioni un datoru skaits, cik to tajos nepieciešami. Tehnoloģijas izstrādātāji aicina novadu pārstāvjus, uzņēmējus un privātpersonas palīdzēt ģimenēm, nododot turpmākai lietošanai savus neizmantotos datorus, sazinoties uz datorsbernam@giveazy.lv.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar