Animācijas filmas “Lielais Indriķis” pirmizrāde

2.februārī plkst. 18.00 k/t “Forum Cinema” notika filmu studijas “Animācijas brigāde” pirmās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas “Lielais Indriķis” pirmizrāde. Pirms un pēc filmas pirmizrādes bija iespēja tikties ar filmas radošo komandu, kura sniedza ieskatu filmēšanas radošajā procesā. 

Filmas sižets ir balstīts uz filmu studijas vadītāja un scenārija autora Māra Putniņa grāmatu “Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis”, kuras pamatā ir stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni. Filmas viens no galvenajiem mērķiem ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par valsts vēstures notikumiem.

“Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, tāpēc ir svarīgi viņiem stāstīt par mūsu valsti, tās izveidošanos un kāpēc ir tik nozīmīgi dzīvot brīvā un neatkarīgā zemē. Esam radījuši pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu, tāpēc patiess prieks, ka tās pirmizrādi jau pavisam drīz piedzīvos kinoteātri ne tikai Rīgā, bet arī kinoteātri un dažādi filmu demonstrēšanas punkti visā Latvijā,” atklāj Māris Putniņš, filmas producents, scenārija autors un mākslinieks.

“Pie filmas tapšanas tika strādāts vairāk nekā divus gadus, jo, lai nofilmētu vienu sekundi, animatoriem viena lelle jāpakustina 25 reizes. Kopumā ir izveidotas aptuveni 150 jaunas lelles un, protams, katrai lellei ir sava loma un savas kustības. Tas viss ir ļoti sarežģīts, laikietilpīgs, bet ļoti, ļoti interesants process. Studijā ir izveidotas gandrīz 200 leļļu animācijas filmas, bet visus iepriekšējos gadus vienas filmas garums bija vidēji 10 līdz 20 minūtes, tāpēc priecājamies par šīs filmas tapšanu, par ko īpašs paldies jāsaka visai radošajai komandai,” stāsta filmas režisors Jānis Cimmermanis.

Animācijas filma “Lielais Indriķis” veidota filmu studijā “Animācijas brigāde” un tās kopējais garums ir 75 minūtes. Filmas producents un mākslinieks ir Māris Putniņš, režisors – Jānis Cimmermanis, operators un montāžists – Ēvalds Lācis, skaņu operators – Anrijs Krenbergs, datorgrafikas un vizuālo efektu mākslinieks – Andris Gailītis, video inženieris – Andris Zemītis, animatori – Dace Rīdūze, Māris Brinkmanis, Inese Pavēne, Zane Neimane.

Foto: Kristiāns Puķītis

TOP Komentāri

avatar