Akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022” piedalīsies 60 dalībnieki

Šogad jau 10 reizi notiks akcija „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Akciju sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija. 

„Ar šo akciju vēlamies pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību mūsu kultūrvēsturiskajam mantojumam. Daudzas pilis un muižas pēdējos gados ir restaurētas un gatavas pārsteigt ilgi gaidītos viesus. Kopumā šajā akcijā var apmeklēt 60 īpašas kultūrvēsturiskas pilis un muižas visā Latvijā. Aktīvākie ceļotāji, kuri šovasar paviesosies tajās visās, jau rudenī varēs laimēt balvas, ko sarūpējušas pilis un muižas, kā arī iespēju piedalīties noslēguma ballē,” stāsta Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns. 

Latvijas piļu un muižu apceļošanas akcijas pirmsākumi ir meklējami 2000. gadu sākumā, kad Latvijas kultūras mantojumu devās iepazīt 10 tūkstoši interesentu, no kuriem tūkstotis piedalījās grandiozā sezonas noslēguma ballē Jelgavas pilī. Akcija, kas šogad notiek jau 10. reizi, norisinās no 1. maija līdz 30. septembrim. 

„Latvija var būt lepna ar savām pilīm un muižām, kuras ar savu piedāvājumu spēj padarīt krāšņāku katra ceļotāja pieredzi. Tā ir iespēja izbaudīt skaisto arhitektūru un uzzināt daudz jauna par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī izbaudīt Latvijas autentisko pavārmākslu. Būsim gandarīti, ja piļu un muižu apmeklējumi daudziem no mums kļūs par piedzīvojumu visas vasaras garumā,” komentē LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava. 

Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, no kurām daudzās pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas — īpašnieku maiņa, konservācija, renovācija un citas vērienīgas pārvērtības. To vidū ir pilis Dobelē, Cesvainē, Alūksnē, Jaunaucē, Krustpilī, Lielstraupē, Padurē, Siguldā un Stāmerienā. „Tāpat mēs priecājamies par jaunpienācējiem, kas mums ir pievienojušies šogad un izteikuši vēlmi atvērt durvis viesiem. Tie ir Jaunlādes muiža, Dobeles pils, Lielbornes muiža, Rundāles pils, Tiņģeres muiža, kā arī Vārkavas muižas pils un Vecmēmeles muiža,” stāsta Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents, piebilstot, ka šogad asociācija gatavo plašu izklaides programmu, lai ceļotāji ne tikai ierastos pilī vai muižā, bet arī rūpīgi iepazītos ar to, atminētu mīklu, atrastu slēptuvi un izpildītu uzdevumu, kas ļaus labāk iepazīt vietu, kur viņi ir nonākuši. 

Piemēram, jau 6. maijā, Skaistkalnes muižā viesus gaida akcijas atklāšana, kuru iezīmēs deju uz dziesmu svētki “Pavasaris Šenbergā”. Mālpils muiža Māmiņdienā jeb 8. maijā ceļotājiem piedāvās bez maksas foto orientēšanās spēli. Vairākas pilis un muižas piedalīsies arī Muzeju nakts pasākumos 14. maijā, bet Krāslavas pilī būs pieejama eleganta O.Gribules porcelāna leļļu kolekcija. Savukārt Ungurmuiža viesus īpaši sagaidīs 21.maijā, kad tur koncertēs mākslinieki Aivars Hermanis un Vjačeslavs Mitrohins. 

“Kultūras programma šogad ir ļoti piesātināta, tādēļ aicinām to kārtīgi izbaudīt! Vairāk informācijas par akciju meklējiet mājaslapā www.pilis.lv un atcerieties, ka pirms došanās uz kādu no pilīm vai muižām, rūpīgi pārbaudiet to piedāvājumu un darba laiku, jo tajās mēdz notikt arī slēgtie pasākumi,” informē J. Lazdāns. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar