Aija Andrejeva un “Very Cool People” piedāvās “Vudstokas renesansi”

Leģendārajai Dženisai Džoplinai veltītu programmu dziedātāja Aija Andrejeva un džezfanka grupa “Very Cool People” pirmizrādīja šovasar improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivālā “Rīgas Ritmi”. Tagad šī programma paplašināta arī līdz Džimija Hendriksa un Džima Morisona daiļrades apvāršņiem un šādā versijā tiks pirmizrādīta 6. novembrī Valmieras kultūras centrā.

Dženisa Džoplina, Džimijs Hendrikss un Džims Morisons atstājuši neizdzēšamu iespaidu uz 20. un 21. gadsimta mūziku – gan roku un džezu, gan arī laikmetīgo mūziku. Līdz ar to, jaunā koncertprogramma ir ne vien izklaidējoša, bet arī izglītojoša. Gados jaunāki klausītāji ar tās palīdzību iepazīs leģendārus skaņdarbus, bet vecāki klausītāji atcerēsies jaunību un… seksuālo revolūciju!

Grupa “Very Cool People” radījusi jaunus, mūsdienīgus un aizraujošus Džoplinas, Hendriksa un Morisona dziesmu aranžējumus astoņu cilvēku sastāvam kopā ar lielisko dziedātāju Aiju Andrejevu, kurai ar izpildāmajām dziesmām ir arī spēcīga emocionālā sasaiste.

“Dženisa Džoplina bija tīrradnis, absolūts sajūtu cilvēks, nepareiza it visā, ko darīja, jo
darīja ar sirdi un pret sistēmu,” saka Aija. “Kad es biju maza meitene, teicu tētim, ka
gribu dziedāt, un viņš man atbildēja: “Kad varēsi nodziedāt kaut vienu dziesmu kā
Dženisa Džoplina, mēs parunāsim par tavu dziedāšanu.” Tā nu es, tēta ietekmēta, sāku
klausīties Dženisu un iemīlēju viņu. Viņas balsi, viņas personību. Pateicoties Dženisai,
sapratu, cik patiesībā mazsvarīga ir ārējā fasāde, jo mūzika un stāsts runā pāri
visam. Manī vienmēr dzīvojusi doma, ka jāuztaisa programma ar mīļākajām Džoplinas
dziesmām. Tagad jūtu, ka ir īstais laiks un varēšana to tik tiešām realizēt.”

Koncertprogrammu ar Dženisas Džoplinas dziesmām festivālā “Rīgas Ritmi 2020” ļoti atzinīgi novērtēja gan klausītāji, gan arī mūzikas industrijas pārstāvji no
Latvijas, Lietuvas un Vācijas, ieskaitot Vāczemes lielākā džeza žurnāla “Jazzthetik”
apskatnieku Kristofu Gīzi, kurš bija sajūsmināts par tik piesātinātu un dzīvesspara pilnu
Džoplinas dziesmu interpretējumu. “Cilvēkiem patika, tas bija izklaidējoši, tas bija jautri un es dzirdēju to, ko negaidīju izdzirdēt,” teica Gīze. “Tā bija lieliska uzstāšanās ar funky džekiem fonā un spēcīga vokāla dziedātāju priekšplānā.”

“Aijiņa ir mana skolniece un jaunības dienās biju absolūts Dženisas Džoplinas fans,”
teica arīdzan festivāla koncertu apmeklējušais diriģents, dziedātājs un pedagogs Ivars Cinkuss. “Zinu katru viņas dziesmu no galvas, tādēļ man ļoti interesēja, kā Aija tiks ar šo repertuāru galā. Viena lieta ir kaut ko nokopēt, bet otra lieta ir dabūt savu elpu cita mutē. Es domāju, ka Aijai tas tiešām izdevās.”

“Festivāla “Rīgas Ritmi” organizētāji ar iniciatīvu izveidot šādu Aijas un “Very Cool
People” programmu ir trāpījuši desmitniekā, zvaigznēs, kosmosā,” sajūsmā bija arī LTV raidījuma “Kultūrdeva” producente Kristīne Komarovska. “Šī programma pilnā spektrā parāda Aijas vokālās spējas, talantu un neaprakstāmo kaislību uz mūziku. Tādu Aiju vēl nebiju redzējusi un no sirds ceru, ka šī sadarbība turpināsies un programma sasniegs klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē.”

Jaunā koncertprogramma “Vudstokas renesanse” radīta kā ekskurss tik vēsturiskajā populārās mūzikas laikaposmā. Paralēli Aijai Andrejevai koncertprogrammā dzied arī spēcīgās balss īpašniece, grupas tromboniste Laura Rozenberga.

Grupai “Very Cool People” ir liela pieredze dažādu skaņdarbu aranžēšanā un koncertu producēšanā, tādēļ arī jaunā koncertprogramma visticamāk būs krāšņs muzikālais piedzīvojums ikvienam klausītājam. Grupas pamatsastāvā muzicē: Oskars Ozoliņš – trompete, Māris Jēkabsons – tenora saksofons, Laura Rozenberga – trombons, Kristaps Lubovs – baritona saksofons, Elvijs Grafcovs – ģitāra, Māris Vitkus – taustiņinstrumenti, Jānis Olekšs – bass un Andris Buiķis – sitamie instrumenti.

Koncerta sākums 6. novembrī Valmieras kultūras centrā – pulksten 19.00. Biļetes nopērkamas bilesuparadize.lv. Organizētāji atgādina, ka koncerta apmeklētājiem jāpārliecinās, vai iegādātā biļete ir personalizēta. Ja tas nav izdarīts, tad bilesuparadize.lv lapā jāievada visa nepieciešamā informācija. Apmeklējot pasākumu, kopā ar biļeti nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar