Jūrmalā deklarētajiem – daudz priekšrocību

Jūrmala ir vienīgā valstspilsēta, kurā arī 2024. gadā turpina pieaugt iedzīvotāju skaits. Šobrīd valstspilsētā dzīvo vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku un tā ir ceturtā lielākā pilsēta Latvijā. Kopš 2023. gada sākuma iedzīvotāju skaits pieaudzis par vairāk nekā 1200 cilvēkiem.

Iedzīvotāju skaita pieaugums Jūrmalā liecina, ka pašvaldības īstenotā atbalsta politika pilsētas iedzīvotājiem ir veicinājusi deklarēto iedzīvotāju skaita un dzimstības pieaugumu pilsētā. Jūrmala deklarētajiem iedzīvotājiem nodrošina dažādus atbalsta veidus, pilsētā ir sakārtota infrastruktūra.

Ģimenēm ar bērniem un senioriem

Jūrmalā dzīvojošām ģimenēm tiek nodrošināti dažādi sociālā atbalsta veidi un pabalsti. Ģimene ar diviem bērniem no pašvaldības mēnesī var saņemt atbalstu vairāk nekā 380 eiro apmērā, piemēram, bezmaksas ēdināšana skolās un bērnudārzos, 100 eiro pabalsts mācību procesa atbalstam izglītojamajiem no pusotra līdz 25 gadu vecumam. No 2025. gada 1. janvāra Jūrmalas pašvaldība katram jaundzimušajiem jūrmalniekiem maksās 1000 eiro, kas šobrīd ir lielākais bērna piedzimšanas pabalsts katram bērnam Latvijā.

Jūrmalas seniori bez maksas var saņemt ergoterapeita un fizioterapeita pakalpojumus, kā arī veselību veicinošu pasākumu kompleksu, kurā ietilpst individuālas fizioterapeita, ergoterapeita, uztura speciālista un psihologa konsultācijas, kā arī fiziskās aktivitātes veselības veicināšanai. No 2025. gada 1. janvāra pabalsts veselības aprūpes pieejamības palielināšanai Jūrmalā deklarētajiem senioriem būs 200 eiro gadā. Jūrmala ir vienīgā pašvaldība, kas piešķir šādu veselības aprūpes pabalstu visiem senioriem. Pabalsts paredzēts, lai senioriem palīdzētu segt ārstniecības izdevumus par veselības aprūpi – par pacienta iemaksām un līdzmaksājumiem, veselības aprūpes, arī zobārstniecības pakalpojumiem, medikamentiem un medicīnas precēm, tostarp optiku, arī vitamīniem, un citiem izdevumiem veselības uzturēšanai.

Lai saņemtu šos pabalstus, personai jābūt deklarētai Jūrmalā 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas.

“Sniedzot atbalstu ģimenēm ar bērniem, Jūrmalas pašvaldība ir palielinājusi bērna piedzimšanas pabalstu, kas atvieglos jaunās ģimenes ikdienu laikā, kad, ģimenē ienākot mazulim, pieaug ikdienas tēriņi,” pauž Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe. “Domājam arī par pensijas vecuma iedzīvotājiem, atbalstot gan materiāli, gan nodrošinot dažādus pakalpojumus veselības veicināšanai, kas senioriem Jūrmalā ir pieejami bez maksas.”

Atlaides nekustamā īpašuma nodoklim

Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji saņem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu 90% apmērā par zemes īpašumu. Lai 2025. gadā saņemtu NĪN atvieglojumu īpašumam Jūrmalā, NĪN maksātāja dzīvesvietai Jūrmalā jābūt deklarētai līdz 2024. gada 31. decembrim.

Bezmaksas braucieni vilcienā un pilsētas maršruta autobusos

Divi bezmaksas braucieni dienā vilcienā uz Rīgu un atpakaļ pienākas personām, kuras ir deklarējušas savu dzīvesvietu Jūrmalā uz esošā gada 1. janvāra plkst. 00.00 un kuru rīcībā ir derīga Jūrmalas iedzīvotāja karte vai Jūrmalas skolēna apliecība. Jūrmalnieki, uzrādot Jūrmalas iedzīvotāja karti vai Jūrmalas skolēna apliecību, bez maksas var braukt arī pilsētas maršruta autobusos.

Kur jāvēršas, lai deklarētu dzīvesvietu?

Ja Jūrmalā nav deklarēta dzīvesvieta, to var deklarēt:

  • klātienē – Labklājības pārvaldes Dzīvokļu nodaļā Raiņa ielā 53

    • pirmdienās 10.00–13.00 un 15.00–18.00

    • otrdienās 10.00–12.00

    • ceturtdienās 10.00–13.00 un 14.00–17.00

    • piektdienās 9.00–12.00

  • elektroniski – portālā latvija.lv;

  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē – Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuri ir saņēmuši Latvijas Republikā izdotu reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību; ārzemnieki, kuri ir saņēmuši Latvijas Republikā izdotu uzturēšanās atļauju; bezvalstnieki, kuri ir saņēmuši Latvijas Republikā izdotu uzturēšanās atļauju, kā arī personas, attiecībā uz kurām PMLP pieņēmusi lēmumu par tiesiskā statusa noteikšanu vai uzturēšanās atļaujas, reģistrācijas apliecības vai pastāvīgās uzturēšanās apliecības izsniegšanu.

Deklarējot dzīvesvietu, ziņas par iepriekšējo dzīvesvietas adresi Iedzīvotāju reģistrā automātiski tiek aizstātas ar ziņām par jauno dzīvesvietas adresi. Līdz ar to nav nepieciešams veikt citas darbības, lai anulētu ziņas par iepriekšējo deklarēto dzīvesvietu.

Detalizētāku informāciju par dzīvesvietas deklarēšanu skatīt vietnē www.jurmala.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Mājoklis un vide” – “Dzīvesvietas deklarēšana”.

Kāpēc jādeklarē dzīvesvieta?

Atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likuma nosacījumiem dzīvesvietas maiņas gadījumā personas pienākums ir mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi dzīvo jaunajā dzīvesvietā, to deklarēt.

Tas pats attiecas arī uz īrniekiem. Īrniekam, noslēdzot īres līgumu ar īpašnieku, rodas tiesības lietot šo īpašumu. Līdz ar dienu, kad īrnieks sāk dzīvot īpašumā, viņam ir tiesības arī deklarēt savu dzīvesvietu īrētajā īpašumā, kā tiesisko pamatu norādot īres līgumu.

Katrs Jūrmalā deklarētais iedzīvotājs palīdz veidot pilsētu labāku!

Jūrmalā dzīvesvietu deklarējušo iedzīvotāju samaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis pašvaldības budžetā veido vairāk kā 60% no visiem nodokļu ieņēmumiem.

Jo vairāk dzīvesvietu deklarējušo iedzīvotāju, jo vairāk līdzekļu pašvaldība var ieguldīt ielu un iekšpagalmu sakārtošanā, vides labiekārtošanā, izglītībā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā, kultūras un sporta iespēju nodrošināšanā, plašākam atbalstam iedzīvotājiem, sabiedriskās kārtības un drošības uzlabošanai.

Foto: publicitātes (A.Veigurs)

TOP Komentāri

avatar