Skolu direktori pulcēsies seminārā, lai meklētu risinājumus vardarbības izskaušanai skolās
Izglītības iestāžu vadītāji no vairākiem novadiem pulcēsies seminārā Jēkabpilī, lai pārrunātu mobingu un citus izaicinājumus, ar ko šobrīd saskaras skolas. Semināru organizē Neatkarīgā izglītības biedrības dibinātais Direktoru klubs un Jēkabpils novada Izglītības pārvalde. Kluba mērķis ir veidot drošu, strukturētu un atvērtu platformu, kurā skolu vadītāji var motivēt, iedvesmot viens otru un rast “atbalsta plecu”. Kopumā plānots vairāku semināru cikls, un šajā uzmanība tiks veltīta vairākiem juridiskiem jautājumiem, tai skaitā mobingam, ar ko pedagogi saskaras no vecāku puses. Šī problēma ir kļuvusi arvien aktuālāka, izpaužoties kā verbāla vai rakstiska vardarbība, tai skaitā sociālo mediju komentāros, vēstulēs, kā arī tiešā komunikācijā ar skolotājiem.
“Dibinot Direktoru klubu un organizējot semināru, negaidījām, ka būs tik liela atsaucība ne tikai no izglītības iestāžu vadītāju, bet arī no izglītības pārvalžu puses. Tas apliecina, ka skolu direktoriem un cilvēkiem, kuri ir atbildīgi par izglītības jautājumiem pašvaldībās, ir nepieciešama vieta, kur tikties, apmainīties viedokļiem, dalīties pieredzē un kopīgi meklēt risinājumus. Šajā seminārā kopīgi esam lēmuši pievērsties tieši juridiskām niansēm vadības darbā, kā arī jautājumam par mobingu, kas kļūst aizvien aktuālāks. Mobinga tematiku aizskārām jau vasarā konferencē, kas norisinājās Alūksnē. Mobings no vecāku puses var būtiski ietekmēt pedagogu psiholoģisko veselību un darba spējas. Ir svarīgi, lai skolas vadība un pašvaldības atbalstītu skolotājus šādās situācijās un veicinātu cieņpilnu un konstruktīvu komunikāciju starp skolotājiem un vecākiem,” skaidro Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola.
“Jau mentoringa programmu “Biznesa līderis – skolas līderim” ietvaros secinājām, cik daudz viens otram var sniegt uzņēmumu un izglītības iestāžu vadītāji, tāpēc sadarbība tiek turpināta. Viena no kopīgajām lietām ir darbs ar vairākām paaudzēm, proti, ja darba tirgū šobrīd ir četras vai pat piecas paaudzes un uzņēmuma vadītājam ir jāatrod pieeja katrai no tām, arī skolu vadītājiem ir jāstrādā ne tikai ar bērniem, bet arī ar vecākiem un vecvecākiem,” uzsver koncerna “SilJa” īpašniece Silva Jeromanova-Maura, kura plašāk par to tēmu stāstīs semināra ietvaros.
Mobings būs tikai viena no tēmām, kas tiks pārrunāta pasākuma laikā. Analizējot iepriekš iesūtītos jautājumus, iespējams secināt, ka izglītības pārvalžu un skolu vadītājus interesē ļoti dažādi jautājumiem, piemēram, kā rīkoties situācijās, kad vecāki pārkāpj skolas iekšējās kārtības noteikumus, kā īstenot pedagogu tarifikāciju, ņemot vērā citus pienākumus, ko pedagogi pilda, kāda ir piemaksu būtība u.tml. Pasākumā piedalīsies arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs, kurš centīsies sniegt atbildes uz minētajiem un citiem jautājumiem.
Pasākums norisināsies 8. novembrī no plkst. 9.00 Jēkabpilī (Rīgas ielā 150 a). Pirmajā daļā ar iedvesmas stāstiem dalīsies Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola un koncerna “SilJa” īpašniece Silva Jeromanova-Maura, kam sekos aktualitātes izglītības iestāžu vadības darbā.
Ņemot vērā, ka skolu vadītāji izrādīja arī aktīvu interesi par Neatkarīgās izglītības biedrības mentoringa programmu “Biznesa līderis – skolas līderim”, kuras ietvaros dažādu nozaru uzņēmēji un vadītāji bija mentori skolu direktoriem no visas Latvijas, sadarbības tradīcija tiek turpināta un pasākuma ietvaros skolu vadītājiem būs iespēja viesoties uzņēmumā „Sedumi”, kas darbojas tirdzniecības, lauksaimniecības produkcijas ražošanas (puķkopības nozare) un būvniecības (siltumapgādes un ūdens apgādes uzstādīšana un apkalpošana) nozarēs.
Foto: publicitātes
TOP Komentāri