Atklāta Lienes Gustas izstāde “Meža epifānijas”

7 februārī tieši Lienes 33. dzimšanas dienā, Siguldas Jaunajā pilī tika atklāta gleznotājas Lienes Gustas pirmā lielā personālizstāde “Meža epifānijas”.  

Sengrieķu vārds epifānija apzīmē uzplaiksnījumu, atklāsmi jeb mirkli, kas ļauj ierasto pēkšņi ieraudzīt citādu – un Lienes gleznas kā nejauši izlauzies gaismas stars ļauj ieskatīties tieši acīs lapsai, staltbriedim vai vilkam, izgaismojot meža noslēpumaino pasauli. Varbūt pat katra no tām ir kā maza epifānija. Un ne tikai meža, bet arī pļavas un dārza epifānijas, kas ļauj ieraudzīt puķes dvēseli, bites spārna smalkumu un zirga silto purnu. 

Izstādē apskatāmas krāšņas eļļas gleznas, visas tapušas 2023.gadā, un kolekcijas kodols ir meža iemītnieku portreti. Aizraušanās ar mežu sākās 2022. gadā, kad Lienei nāca interesants izaicinājums – gleznot savvaļas putnus mācību centrs BUTS 2023. gada kalendāram. Uzgleznot putnus tā, lai tie būtu atpazīstami, bet neatgādinātu sausas ornitoloģijas ceļveža ilustrācijas, bija liels un laikietilpīgs darbs. Un putni gleznās atlaidās tik dzīvīgi, ka Lienei tika uzticēts arī nākamais kalendārs –  ar lielajiem meža iemītniekiem. 

Arī Lienei šīs gleznas bija atklāsmes, un tagad viņa pati uz dzīvo dabu raugās citām acīm. “Jo vairāk gleznoju dabu, jo biežāk, vienkārši ieraugot kādu augu vai dzīvnieku, jau redzu, kā to gleznotu. Kādas būtu proporcijas un detaļas, kā es klātu krāsu slāņus un kādi būtu darba noslēguma triepieni, pēc kuru uzklāšanas dzīvnieks vai augs gleznā atdzīvojas – skropstas, ūsas, smalkās spalviņas, kas iemirdzas saules gaismā, vai auga dzīslojums,” atzīstas māksliniece. 

Liene ir divu bērnu mamma, un gleznojot bieži vien blakus ar lielu atbildības sajūtu stāv divi asistenti – Olivers un Odrija. Daudzās gleznās kāds otas triepiens pieder arī viņu mazajām rociņām, turklāt Odrijai īpaši patīk krāsot mammas gleznu maliņas!   

Liene Gusta ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā, bet pirms Mākslas akadēmijas labi profesionālie pamati ielikti Alūksnes Mākslas skolā un Rīgas Dizaina mākslas vidusskolā.  Māksliniece dzimusi Alūksnē, un augusi Jaunlaicenē, dzīvības pilnos laukos ar skaistu Alūksnes augstienes dabu. Taču tagad jaunā gleznotāja ir siguldiete un dzīvo Siguldas novadā. 

Izstāde “Meža epifānijas” apskatāma līdz 31. martam un izstādes apmeklējums iekļauts Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā.

Foto: Ginta Zīverte

12

TOP Komentāri

avatar
12 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
12 Komentāru autori
jnod5m62l2osbsid8wj0da22w Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
0rzse
Viesis
0rzse

cost of generic clomiphene without insurance cost clomiphene without rx can you buy generic clomid without rx cost of clomiphene price clomid without insurance where to buy cheap clomid no prescription says: can i buy cheap clomid price

order cialis in uk
Viesis
order cialis in uk

This is a question which is forthcoming to my verve… Diverse thanks! Unerringly where can I lay one’s hands on the phone details an eye to questions?

buy flagyl metronidazole
Viesis
buy flagyl metronidazole

More articles like this would frame the blogosphere richer.

hymfa
Viesis
hymfa

generic azithromycin – ciplox 500mg sale cheap flagyl 400mg

z8pph
Viesis
z8pph

purchase rybelsus online – semaglutide where to buy periactin 4 mg price

f63ao
Viesis
f63ao

domperidone usa – order flexeril online cheap flexeril tablet

aoexk
Viesis
aoexk

buy inderal online – buy plavix pill methotrexate online

da22w
Viesis
da22w

cheap generic amoxicillin – generic valsartan ipratropium online buy

d8wj0
Viesis
d8wj0

buy generic azithromycin online – order azithromycin 250mg pills buy nebivolol 20mg sale

osbsi
Viesis
osbsi

amoxiclav pills – atbio info buy acillin sale

m62l2
Viesis
m62l2

order nexium 40mg generic – https://anexamate.com/ buy esomeprazole 40mg for sale

jnod5
Viesis
jnod5

warfarin online buy – https://coumamide.com/ buy generic cozaar