Draudi bērniem, par ko nezina pieaugušie
Ar samērā jauno terminu «kiberiebiedēšana» apzīmē pazemošanu vai vajāšanu internetā. Tā kā šie draudi ir parādījušies visai nesen, daudzi vecāki nav informēti par tiem un neuzskata tos par bīstamiem, tāpēc viņi neveic nekādus pasākumus, lai aizsargātu savus bērnus no iespējamām problēmām. Piemēram, 19% aptaujāto sacīja, ka viņi «draudzējas» ar saviem bērniem sociālajos tīklos, bet savu atvašu tiešsaistes aktivitātei seko līdzi 39%. Latvijā par savu bērnu draugiem sociālajos tīklos ir kļuvuši 6% aptaujāto vecāku, bet bērnu darbību tīmeklī uzrauga vien 19% aptaujāto. Tikai 38% vecāku stāsta saviem bērniem par draudiem internetā, bet vēl mazāk pieaugušo izmanto speciālu programmatūru, kas ļauj filtrēt bērnam nevēlamu saturu vai ierobežot viņa tīmeklī pavadīto laiku. Savukārt piektdaļa vecāku vispār neveic nevienu no minētajiem pasākumiem.
Paši bērni nelabprāt stāsta, ka ir kļuvuši par agresijas upuriem internetā — saskaņā ar pētījumu ceturtā daļa vecāku ir uzzinājuši par šādiem incidentiem ilgi pēc tam, kad tie ir notikuši. Sevišķi bīstama ir virtuālās vardarbības pārvēršanās reālajā — ar to ir saskārušies 26% aptaujāto. Respondentu aptauja Latvijā atklāja, ka ar kiberiebiedēšanu ir sastapušies 2% no tiem. Taču sekas tik un tā var būt ārkārtīgi negatīvas — cietušie ir guvuši tik smagu psiholoģisko traumu, ka ilgstoši pārdzīvoja notikušo.
http://usa-onlineprednisone.net/ – usa-onlineprednisone.net.ankor salbutamol-ventolin-buy.net.ankor http://online-viagracanada.net/