7 mīti par Turciju: būs pārsteigti pat tie, kas domā, ka zina visu par šo valsti

Turcija ir viena no visvairāk apmeklētajām valstīm pasaulē un arī viens no latviešu iecienītākajiem atpūtas galamērķiem. Varens klāsts vēsturisku vietu, bagāta valsts kultūra, gleznainas ainavas un viesmīlīgi piejūras kūrorti garantē kvalitatīvu atpūtu. Taču, kā norāda Baltijas valstu lielākā tūroperatora “Novatours” pārstāve Diāna Alisoglu, kura Antālijā dzīvo jau desmit gadus, ceļotājiem joprojām ir daudz maldīgu priekšstatu un viņi vadās pēc stereotipiem. Kādi mīti apvij šo populāro galamērķi un ko sagaidīt, pirmo reizi ceļojot uz Turciju – eksperta intervija.

1. mīts: Stambula ir valsts galvaspilsēta

Lai gan Stambula ir Turcijas pazīstamākā pilsēta, tā nav valsts galvaspilsēta. Pēc “Novatours” pārstāves D. Alisoglu teiktā, Stambula bija Turcijas galvaspilsēta līdz 1923. gadam, kad to vēl sauca par Konstantinopoli. Pēc Turcijas neatkarības iegūšanas galvaspilsēta tika pārcelta uz Ankaru: “Tomēr arī tagad daudzi ceļotāji joprojām uzskata Stambulu par valsts galvaspilsētu, jo tā ir Turcijas lielākā pilsēta. Šī nepareizā priekšstata dēļ katru gadu Stambulu apmeklē vairāk ceļotāju nekā Ankaru.”

2. mīts: viss, ko redzēsiet atvaļinājumā, ir baseins

Lai gan daudziem Turcija asociējas ar “viss iekļauts” atvaļinājumu, pēc D. Alisoglu teiktā, šeit tiek attīstīts vēsturiskais, kultūras un aktīvās atpūtas tūrisms. Ierodoties, ceļotāji var izvēlēties, kādu atpūtas veidu tie vēlas vai apvienot vairākus.

“Gadās, ka cilvēki ierodas atvaļinājumā noguruši no fiziskā darba un pirmajās dienās vēlas tikai pasīvu atpūtu, guļot pie baseina, garšīgi ēdot un lasot grāmatu. Tomēr, nedaudz atpūšoties, pēc dažām dienām viņi steidzas rezervēt ekskursijas vai doties pārgājienā. Šajā valstī noteikti ir ko redzēt un piedzīvot. Piemēram, niršana Vidusjūrā, piedzīvojumu safari, neapdzīvotās Sulu salas apskate, pārgājiens pa senās Likijas štata ceļiem vai populārās džipa ekskursijas uz vienu no skaistākajām dabas vietām – Kurta kanjonu,” stāsta D. Alisoglu.

3. mīts: Turcija ir paredzēta tikai ģimenēm ar bērniem

Kā apliecina Turcijā dzīvojošā D. Alisoglu, pateicoties izstrādātajai “viss iekļauts” sistēmai ar daudzām izklaidēm un aktivitātēm bērniem, Turcija patiešām ir lieliski piemērota atpūtai visai ģimenei, kur ikviens, pat vismazākais, nav aizmirsts: “Viesnīcās ir daudz animatoru, kas rūpējas par izglītojošām aktivitātēm un bērnu drošību ūdens izklaides vietās, kamēr vecāki bauda kvalitatīvu atpūtu. Taču Turcijā ir arī daudzas viesnīcas, kas paredzētas tikai pieaugušajiem, bez bērniem, kurās tiek uzņemti atpūtnieki no 16 vai 18 gadu vecuma. Arī viesnīcu veidi var būt ļoti dažādi – piemēroti gan klusai, romantiskai atpūtai, gan trokšņainām ballītēm līdz rītausmai.”

4. mīts: valsts ir viens liels tuksnesis

Vēl viens populārs mīts, pēc ekspertes domām, ir tas, ka Turcija ir tuksnešu valsts, kur plešas lielas smilšu platības un klīst kamieļi. “Patiesībā, Turcijas zeme ir neticami lekna, pilna ar zaļojošiem laukiem un tur pat arī senas drupas, bet kamieļi oriģināli nav sastopami. Tie tiek atvesti uz šejieni, lai ceļotāji varētu baudīt vizināšanos ar tiem”, dalās “Novatours” pārstāve.

5. mīts: Turcijā jūs neatradīsiet cūkgaļu

Lai arī ēdiens Turcijā ir ļoti garšīgs, daudzveidīgs, nav pikants un piemērots eiropiešu gaumei, turki ir musulmaņi, tāpēc viesnīcās, visticamāk, neatradīsiet cūkgaļu. Neskatoties uz to, valstī ir specializēti veikali, kur var iegādāties šāda veida gaļu. Turklāt tūrisma pārstāve atzīmē, ka daudziem latviešiem ir nepareizs priekšstats par kebabu: “Turcijā kebabs ir vienkārši gaļas kebabs, kuram var pievienot lavašu, dārzeņus vai citus piedevas.”

6. mīts: Turcijā vienmēr ir ļoti karsts

Pēc D. Alisoglu teiktā, Turcija ir sadalīta septiņos reģionos ar ļoti atšķirīgu klimatu. Pilsētās, kas atrodas augstu kalnos, piemēram, Karsā, ziemā var būt pat 40 grādu aukstums, un vasaras mēnešos temperatūra parasti nepaaugstinās virs 20 grādiem: “Tikmēr Antālijas provincē termometra stabiņš vasarā var sasniegt 35-40 grādus, savukārt ziemas ir patīkami siltas, tāpēc ar katru gadu arvien vairāk atpūtnieku no dažādām pasaules malām ierodas šeit gaidīt pavasari.”

7. mīts: Turcija ir nosaukta putna vārdā

“Novatours” pārstāve atzīmē, ka nereti ceļotāji Turcijas nosaukumu maldīgi atvasina no angļu vārda “turkey”, taču tā nav taisnība. Valsts nosaukums nozīmē “turku zeme” – tā to nodēvēja cilvēki, kas dzīvoja Antālijas reģionā: “Viena no stāsta versijām vēsta, ka, sperot kāju Ziemeļamerikā, eiropieši sastapa savvaļas tītarus, putnus, kurus viņi sajauca ar pērļu vistām no Austrumāfrikas. Tāpēc eiropieši pērļu vistiņu sauca par turku gaili vai turku vistu.”

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar