4 ieteikumi kvalitatīvai laika pavadīšanai bērna slimošanas laikā

Iestājoties aukstākiem laikapstākļiem, nereti palielinās arī mazo ģimenes locekļu saslimšanas biežums, atstājot vecākus noraizējušos ne tikai par bērnu atveseļošanās gaitu, bet arī par izklaidēšanu mājas apstākļos. Laiks, kad mazais ir teju vesels, bet vēl ir ieteicams palikt mājās, ir visizaicinošākais, jo gan mammām, gan tētiem ir jāmeklē radoši veidi, kā pilnvērtīgi un interesanti pavadīt pēdējās dienas pirms bērnudārza vai skolas apmeklējuma. Lai atvieglotu vecāku rūpes šajās izaicinošajās slimošanas reizēs, tehnoloģiju eksperts ir apkopojis noderīgas lietotnes jaunu zināšanu un prasmju apgūšanai, apvienojot izklaidi ar izglītošanu. 

Audiogrāmatas aizraujošiem stāstiem

Slimošanas laikā arī bērni ir daudz miegaināki nekā parasti. Tāpēc, lai palīdzētu atslābināties un vieglāk iemigt, noderēs dažādas pasaku audiogrāmatas, kuras atskaņot ar viedtālruņa vai datora palīdzību.

“Ir daudz audiogrāmatu bērniem un jauniešiem, kas latviešu valodā ir bez maksas pieejamas dažādās tiešsaistes platformās. Ja nevarat atrast vēlamo grāmatu par brīvu, vienmēr ir iespējams to iznomāt par dažiem eiro. Turklāt, izmantojot lietotnes, varat izmēģināt arī audiogrāmatas svešvalodās, kas ne tikai izklaidēs bērnus ar pasaulslaveniem stāstiem, bet arī attīstīs viņu svešvalodu vārdu krājumu un klausīšanās prasmes,” iesaka Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs.

Jautrība, kas iedvesmo

Kad slimošanas akūtās dienas ir aiz muguras, pienāk laiks, kad mazie censoņi jūtas daudz labāk, bet joprojām ir spiesti palikt mājās, lai pilnībā atveseļotos. Šīs dienas vecākiem parasti ir visizaicinošākās, jo paralēli saviem darba uzdevumiem ir jāatrod laiks, lai izklaidētu bērnus, nepārslogojot atveseļošanās procesu. 

“Šajā atveseļošanās posmā bērniem un vecākiem noderēs lietotne Azoomee, kas ir ļoti daudzpusīga un piedāvā plašu satura klāstu, sākot ar spraigām spēlēm un beidzot ar iedvesmojošām animācijām. Visu lietotnē pieejamo saturu ir atlasījuši pedagogi, kuri ir apvienojuši izklaidi ar izglītošanu. Gan spēles, gan raidījumi rosina zinātkāri un atklājumu sajūtu, tāpēc tie ir lieliski piemēroti mazajiem,” skaidro tehnoloģiju eksperts.

Mācīties spēlējoties

Ja, uzlabojoties veselības stāvoklim, bērnu izglītības vajadzības pieaug, laba ideja būs izmēģināt nestandarta mācību līdzekļus, piemēram, videospēles. Viedierīcēs pieejamās izglītojošās spēles ir interaktīvas un pielāgotas bērniem ar dažādām interesēm, piemēram, daba, vēsture vai matemātika. 

“Viens no inovatīvākajiem izglītojošo spēļu piemēriem ir aplikāciju veikalā AppGallery pieejamā spēle My Town: Museum. Šajā spēlē bērni var apmeklēt vairākas virtuālās izstādes un papildināt savas zināšanas vēsturē un zinātnē. Lejupielādējot šo lietotni, bērni var tuvāk iepazīt seno Ēģipti, dinozaurus, viduslaiku bruņinieku kultūru, vai arī ceļojumus kosmosā. Spēle ir ne tikai interaktīva, bet arī rosina interesi par dažādām jaunām tēmām, kas var palīdzēt katram mazajam atrast savu jauno hobiju,” norāda M. Tillers.

Augstas kvalitātes video saturs

Ikviens no mums var nosaukt vismaz dažas multfilmas vai filmas, kas padarījušas bērnību krāsaināku vai interesantāku. Tomēr mūsdienās skatīšanās paradumi ir krasi mainījušies, jo bērni paši pārlūko internetu un izvēlas sev interesējošo saturu. 

“Dodot bērnam viedtālruni, lai viņš pats skatītos savus iecienītākos videoklipus internetā, var gadīties arī nepatīkami pārsteigumi. Mēs nekad nevaram zināt, kādu videoklipu saturu viņš galu galā noskatīsies un vai video sākotnējais nosaukums nav maldinošs par reālo saturu. Lai pārliecinātos par savu bērnu patērēto saturu, mūsdienu lietotņu veikali piedāvā efektīvākus risinājumus, piemēram, lietotni Kids Tube, kas nodrošina, ka visi tajā pieejamie videoklipi ir piemēroti pat pašiem mazākajiem skatītājiem,” secina eksperts.

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar