30% iedzīvotāju Ziemassvētkos plāno ziedot naudu vai mantas labdarībai

Šogad Ziemassvētkos gandrīz trešdaļa jeb 30 % Latvijas iedzīvotāju plāno ziedot labdarībai naudu vai mantas, vienlaikus katrs piektais labprāt gribētu veikt kādu ziedojumu, ja būtu pieejami brīvi līdzekļi, noskaidrots Luminor bankas aptaujā*. Gada aktīvākais labdarības laiks jau ir sācies, un iedzīvotājiem ir daudz iespēju izvēlēties, kam palīdzēt – piemēram, grūtībās nonākušiem jauniešiem, bērniem ar veselības problēmām, Ukrainas cilvēkiem, kā arī citām sabiedrības grupām.

Saskaņā ar Luminor aptaujas datiem šogad Ziemassvētkos naudu plāno ziedot 17 % iedzīvotāju, 13 % ziedos mantas, bet 2 % veiks brīvprātīgo darbu. Aktīvākas ziedotājas ir sievietes – kamēr naudu plāno ziedot 19 %, bet mantas 17 % sieviešu, tikmēr vīriešu vidū šis īpatsvars ir attiecīgi 15 % un 9 %. Interesanti, ka vairāk ziedotāju ir to cilvēku vidū, kam ir bērni.

Tikmēr labdarības aktivitātēs iesaistīties neplāno 28 % aptaujāto, 19 % gribētu iesaistīties, ja viņiem būtu pieejami brīvi līdzekļi, bet 16 % nav par to domājuši.

Tradicionāli Ziemassvētkos cilvēki aktīvāk pievēršas labdarībai – tiek rīkotas dažādas akcijas, aicinot cilvēkus iesaistīties un ziedot kādam labam mērķim. Taču aptaujas dati atklāj, ka ir gana daudz cilvēku, kas labdarībai ziedo ne tikai Ziemassvētku laikā, bet visu gadu – to dara 17 % aptaujāto. Kopumā var secināt, ka vairums iedzīvotāju dažādos veidos un ar atšķirīgu regularitāti iesaistās labdarības akcijās, kas ir iedvesmojoši un veicina rūpes par sabiedrību.

Šobrīd norisinās viens no lielākajiem labdarības projektiem Latvijā – “Dod pieci”, kas šogad vāc ziedojumus, lai palīdzētu riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem izrauties no nelabvēlīgas vides un veidot labāku nākotni. Savukārt biedrība “Tavi draugi” organizē akciju “Ziemassvētku ekspresis: Latvija-Ukraina”, kurā aicina ziedot dāvanas Ukrainas bērniem, kā arī siltu apģērbu, apavus, segas, spilvenus un guļammaisus.

* Luminor bankas aptauja veikta 2023. gada decembrī sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat, aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar