Zelta Mikrofons 2020 nominantu izziņošana

Latvijas 1.Rokkafejnīcā tika paziņoti visaptverošākās mūzikas nozares balvas Zelta Mikrofons nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekā šogad pretendēja 116 albumi, 55 dziesmas, 61 videoklipi, 22 debijas albumi un 8 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 262 pieteikumi.

Draudzīgā un siltā atmosfērā notikušo pasākumu vadīja Mārtiņš Ruskis, un starp nominantu paziņotājiem un apliecību pasniedzējiem bija Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības direktore Liena Grīna, Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas pārstāve Lāsma Krastiņa-Sidorenko, Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/ Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore Agnese Cimuška, tādas ētera personības kā Sanda Dejus, Kristaps Tālbergs, Jānis Spinga, Mārtiņš Spuris, mūzikas žurnālisti un kritiķi Uldis Rudaks un Orests Silabriedis, režisore Dita Torstere, producents Gints Stankevičs un citi.

Mūzikas ierakstu gada balva pavisam noteikti ir nozīmīgākais atskaites punkts Latvijas mūzikā. Šis notikums sevī ietver vairākas pieturzīmes – tā ir vieta, kur satikties, smelties iedvesmu, atskatīties uz padarīto un vieta, kur dzimst jaunas zvaigznes. Mēs lepojamies ar mūsu māksliniekiem, novērtējam viņu talantu un ieguldījumu Latvijas kultūrtelpas bagātināšanā! Katru gadu nominantu paziņošana ir nervu kutinošs process un nu jau esam pussoli tuvāk lielajam notikumam!” ar emocijām dalās Liena Grīna.

Sanākušos viesus priecēja vairāki šī gada nominantu priekšnesumi – spēcīgā dziesma “Pamet mani”, ko izpildīja popdziedātāja Aminata, rokgrupas “Laime Pilnīga” iznāciens ar “Esmu, es esi Tu”, enerģisko un ritmisko “The Swamp Shakers” izpildītā “Shake it”, jaunās dziedātājas un debitantes Katō stāsts par iemīlēšanos un taureņiem vēderā “Tu sit man ārā korķus” un dziesma “Ķekatnieki” no Rozes Stiebras animācijas filmas “Saule brauca debesīs”, ko izpildīja Jauno Jāņu orķestris.

Šogad balvas pretendentu vidū pārliecinoši līderi ir grupa “Instrumenti” ar sešām nominācijām – Popmūzikas albums, Dziesma, Koncertieraksts video, Videoklips, kā arī divi ieraksti kategorijā Origo Zelta dziesma. Ar četriem ierakstiem uz balvu pretendē Raimonds Pauls, kura radīto mūziku iedziedājuši Dināra Rudāne, Mārtiņš Ruskis, Andris Bērziņš un Daumants Kalniņš. Grupa Astro’n’out, Dons un jaunā dziedātāja Patrisha katrs startē trīs kategorijās.

Mūzikā katra nianse ir svarīga. Pat tad, ja tā ir bijusi vien veiksmīga nejaušība. “Zelta Mikrofons” ir mūsu iespēja pateikt paldies izpildītājiem un producentiem, palīdzēt viņu vārdam un ieguldītajam darbam izskanēt daudz tālāk. AS “4finance” vārdā novēlu ikkatram Latvijas izpildītājam sasniegt nospraustos mērķus, nekad nezaudēt radošumu un vēlmi radīt,” novēl “Zelta Mikrofona” ceremonijas partnera AS “4finance” reģionālais vadītājs Gvido Endlers.

16 kategorijās nominantus nosaka žūrija 44 nozares ekspertu sastāvā. Vienīgā kategorija, kurā vārds tiek dots tautai, ir kategorija “Origo Zelta dziesma 2020”. Arī šogad nobalsot par sev tīkamāko dziesmu varēs elektroniski – tiešsaistē portālā origo.lv, kur pirms balsošanas būs iespējams noklausīties visas 10 dziesmas, izvēloties savu favorītu.

Trīs balvu pretendenti kļūs zināmi tikai februārī – Balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, Radio hits, kuru tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Gada albumu vēl mēnesi izvērtēs žūrijas locekļi, jo uz to pretendē pilnīgi visi šogad iesniegtie mūzikas ierakstu albumi, neatkarīgi no žanra.

Jau 24.Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2020 ceremonija notiks Dailes teātrī 18.februārī. 

Foto: Ritvars Stankevičs

TOP Komentāri

avatar