Vīrietis, cerot, ka policisti nogādās mājās viņa draudzeni, pats attopas policijas iecirknī

Valsts policijā saņemts izsaukums uz kādu īpašumu Vaiņodes pagastā, kur vīrietim tiek nodarīti miesas bojājumi. Likumsargi ieradās notikuma vietā, uzzinot, ka izsaukums esot bijis joks. Brīdī, kad likumsargi izskaidroja vīrietim, ka viņš ir veicis pārkāpumu un pret viņu tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process, viņš kļuva agresīvs.

6.martā ap pulksten 16.00 Valsts policijā saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novadā, Vaiņodes pagastā kādā īpašumā vīrietim tiek nodarīt miesas bojājumi, sitot ar pagali pa galvu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā un sastapa vīrieti, kurš paskaidroja, ka policiju izsaucis joka pēc – neviens viņam nav sitis un viņš tikai vēlējies, lai policisti aizved viņa draudzeni uz viņas dzīvesvietu.

Likumsargi izskaidroja vīrietim, ka viņš ir izsaucis Valsts policijas amatpersonas nepamatoti un pret viņu tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Vīrietis pēc dzirdētā palika agresīvs, lietoja necenzētus vārdus un centās iesist policijas darbiniekam. Agresīvais vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī. Aizturēšanas laikā vīrietis nepildīja policistu likumīgās prasības, uzvedās agresīvi un pretojās aizturēšanai. Valsts policijā pret vīrieti ir uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi – par amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu un par policijas nepamatotu izsaukšanu.

Valsts policija atgādina, ka par nepamatotu speciālo dienestu izsaukšanu ir paredzēts sods. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par policijas nepamatotu izsaukšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 35 līdz 140 eiro. Iespējams, brīdi, kad operatīvie dienesti tiek novirzīti uz šādiem viltus izsaukumiem, viņu palīdzība ir nepieciešama citviet.

Attēls: ilustratīvs (pexels.com)

TOP Komentāri

avatar