Valsts policija aizdomās par slepkavības mēģinājumu Kuldīgā aiztur vīrieti

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Kuldīgā aizturēja vīrieti aizdomās pa slepkavības mēģinājumu. Šobrīd vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

13.janvārī ap pulksten 23.20 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Kuldīgā, kādā īpašumā notiekot konflikts, kā rezultātā sievietei nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noskaidroja uzbrucēja – jauna vīrieša identitāti un uzsāka meklēšanas pasākumus, taču vainīgā persona slēpās no policijas, līdz viņa tēvs pierunājis viņu atzīties, pēc kā vīrietis piezvanījis Valsts policijai un atklājis savu uzturēšanās vietu.  

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas naktī no 13. uz 14.janvāri aizturēja vīrieti un nākamajā dienā, 15.janvārī devās uz tiesu lūgt piemērot aizturētajam drošības līdzekli – apcietinājumu, kas ir stājies spēkā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētais ar cietušo ir seni paziņas un vīrietis pie sievietes ieradies ar mērķi viņu nogalināt. Vīrietis iepriekš lasījis grāmatas un skatījies seriālus par sērijveida slepkavām un ieguvis informāciju par to, kā nogalināt cilvēku, ko arī nolēmis izmēģināt pret sievieti. Vīrietis ar viltu izvilinājis viņu ārpus mājokļa – koridorā un sācis uzbrukumu, nodarot miesas bojājumus. Sieviete ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē, kur turpina ārstēšanos.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu par slepkavības mēģinājumu. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Kriminālprocesā viņam noteikta kompleksā tiesu psiholoģiskā-psihiatriskā ekspertīze. Valsts policija turpina izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā. 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar