Ugunsdzēsēji glābēji izglābuši 553 cilvēkus

Nelaimes gadījumos uz ūdens un ledus šogad izglābti 65 cilvēki. Savukārt šogad bija arī 34 gadījumi, kad tika meklēti mežā apmaldījušies cilvēki un 26 cilvēkiem izkļūt no meža palīdzēja ugunsdzēsēji glābēji.

Diemžēl statistika liecina arī to, ka, salīdzinot ar 2012.gada analoģisku laika periodu, par 14% ir palielinājies ugunsgrēku skaits. Šogad reģistrēti 8183 ugunsgrēki. Turklāt par 14% pieaudzis arī ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaits. Šogad ugunsnelaimēs gāja bojā 80 cilvēki. Vistraģiskākie ugunsgrēki bijuši lauku rajonos, kur bojā gājuši 39 cilvēki, Rīgā – 29, bet lielākajās pilsētās – 12.

No šogad reģistrētajiem 8183 ugunsgrēkiem 2600 ir bijuši dzīvojamā sektorā, 452 transporta līdzekļos un transporta nozares objektos, 144 – sabiedriskās ēkās, 122 – ražošanas ēkās, 50 – lauksaimnieciskās ražošanas objektos, 35 – noliktavās, 29 – būvobjektos, neapsaimniekotas ēkas, izgāztuves un atkritumi dzēsti 2435 reizes, bet kūla – 2316 reizes.

Ugunsgrēkos bojāta 651 ēka, 179 transporta līdzekļi, sadeguši 215 mājlopi un 5730 mājputni.

Šogad ugunsdzēsēji glābēji veikuši 4359 glābšanas darbus, kas ir par 21 % vairāk nekā 2012.gada deviņos mēnešos. Salīdzinot ar pagājušo gadu no glābšanas darbiem ir samazinājies to gadījumu skaits, kad VUGD palīdzība bijusi nepieciešama Valsts policijai, taču palielinājies glābšanas darbu skaits, kas saistīts ar citiem operatīvajiem dienestiem, piemēram, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. VUGD sadarbībā ar citiem operatīvajiem dienestiem veica 1214 glābšanas darbus, tehniskā palīdzība bija nepieciešama 819 reizes, kas visbiežāk ir bijusi dabas stihiju seku likvidēšana, 600 reizes glābēji steidzās palīgā nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, 420 reizes glābēju palīdzība bija nepieciešama pēc smagiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Kā liecina ikgadējā VUGD statistika, rudens un ziemas mēnešos palielinās gan ugunsgrēku, gan glābšanas darbu skaits. Tieši rudens un ziemas periodā palielinās traģisko ugunsgrēku skaits, kad ir cietušie un bojā gājušie. Lielākajai daļai ugunsgrēku iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga rīcība ar uguni, tajā skaitā smēķēšana gultā, kā arī ar apkures ierīču lietošanu saistīti ugunsgrēki – bojātas apkures ierīces vai nepareiza to ekspluatācija. VUGD aicina visus iedzīvotājus ievērot ugunsdrošību, lai nepieļautu ugunsgrēka izcelšanos. Ikdienā šķietami mazsvarīgs sīkums vai nevērība var izraisīt nopietnu nelaimi.

TOP Komentāri

avatar