TOP5 “Lendiscore” padomi, kas palīdzēs mājokļa vai auto iegādē
Nekustamā īpašuma vai transportlīdzekļa iegāde ir saistīta ar pārdomātu lēmumu un mērķtiecīgi veiktiem uzkrājumiem. Tomēr Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka vairāk nekā trešdaļai jeb 35% Latvijas mājsaimniecību 2020. gadā nebija brīvu finanšu līdzekļu, tāpēc finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Lendiscore” direktors Jānis Ozols ir sagatavojis piecus būtiskus ieteikumus, ko katram potenciālam aizdevuma saņēmējam vērts sev atgādināt pirms pieteikšanās kredītam.
Finanšu pratība
Personīgo finanšu veiksmīga plānošana ir nozīmīgs rādītājs, ko aizdevuma izsniedzējs vērtēs, lai pārliecinātos, vai konkrētās saistības neradīs pārāk lielu finanšu slogu. Spēja līdzsvarot ienākumus un izdevumus ne vien apliecina finanšu pratību, bet arī rada priekšstatu par vēlmi laikus atmaksāt aizdevumu. “Lendiscore” eksperti regulāri atgādina, ka aizņēmuma atmaksas apmēram mēnesī nevajadzētu pārsniegt 30% līdz 40% regulāro mēneša ienākumu. Tādējādi ieteicams izmantot tiešsaistes resursos pieejamos kalkulatorus, lai izvērtētu potenciālā aizdevuma apmēru un termiņu.
Savlaicīgi maksājumi
Saprātīga finanšu plūsma un sekmīgs brīvo līdzekļu uzkrājums ir nozīmīgi kritēriji, taču svarīgi ievērot arī maksājumu disciplīnu. Regulāra nodokļu, rēķinu un pakalpojumu apmaksa apliecina spēju laikus nodrošināt savu saistību izpildi. Ja rodas uzkrājumu pieaugums, ieteicams attiecīgi palielināt regulāro maksājumu vai, ja tas iespējams, atmaksāt visu kredītu. Tas aizdevēju skatījumā ļaus pārliecināties par apņemšanos godprātīgi nokārtot finanšu saistības. Jāuzsver, ka maksimāli ātra kredīta un rēķinu apmaksa paaugstina jauna kredīta piešķiršanas iespēju.
Uzticama reputācija
Kredītvēsture ir svarīgs instruments, lai izpētītu personas vai uzņēmuma aizdevumu biogrāfiju. Šī analītiskā izpēte, sākot ar kredīta summu un termiņiem līdz aizdevējam, iekļauj visas ziņas par esošajiem un iepriekš noformētajiem kredītiem. Turklāt atsevišķi uzņēmumi, tostarp “Lendiscore”, izmanto nākamās paaudzes datu zinātni, lai analīzi balstītu uz algoritmiem. Šī metode palīdz identificēt vieglprātīgas galvošanas, neapdomīgas aizņemšanās un kavētu maksājumu pazīmes, kas atspoguļosies pārskatā, tāpēc ikvienam ieteicams par personīgo kredītvēsturi rūpēties patstāvīgi.
Kļūdu labojums
Bieži rodas grūtības ar saistību izpildi noteiktā termiņā, tādēļ tiek lūgts jauns kredīts, lai nomaksātu iepriekš izsniegtu aizdevumu. Tas ir sarkanais signāls, taču aktīva rīcība būs pirmais solis, lai ar aizdevēju vienotos par situācijas risinājumu. Pastāv vairāki atbalsta mehānismi un pasākumi. Viens no tiem – izstiept aizdevuma atmaksas grafiku vai mainīt atmaksas datumu. Ja šādu pakalpojumu kreditētājs piedāvā, var izmantot arī kredītbrīvdienas – pamatsummas atmaksas atlikšanu uz vēlāku laiku, taču jārēķinās, ka var rasties pienākums samaksāt vairāk procentos par aizdevuma lietošanu nekā sākotnēji plānots.
Perspektīva nākotnē
Ņemot vērā skaudro statistiku par Latvijas iedzīvotāju uzkrātajiem finanšu līdzekļiem, “Lendiscore” aicina veidot uzkrāšanas paradumus. Izplatīts uzkrāšanas paņēmiens ir naudas ieguldīšana. Ik mēnesi rezervējot zināmu summu neparedzētiem izdevumiem, daļu naudas no brīviem līdzekļeim var novirzīt ilgtermiņa uzkrājumiem – investīciju platformās, obligācijās, akciju tirgos vai fondos, tas ir perspektīvs pasīvo ienākumu avots.
Vairāk informācijas par “Lendiscore” – https://lendiscore.com/lv/
Komerciāls saturs
TOP Komentāri