Tiek saglabāts esošais gatavības stāvoklis Covid – 19 ierobežošanai un ārstēšanai

Atbildot uz mediju jautājumiem par Lietuvā izsludināto ārkārtējo situāciju, norādām, ka vakar Krīzes vadības padomē tika pieņemts lēmums par papildu līdzekļu novirzīšanu Covid – 19 ierobežošanai un ārstēšanai. Arī Lietuvā valdības lēmums par ārkārtējo situāciju pieņemts, lai ļautu brīvāk piesaistīt papildu resursus jaunā koronavīrusa ierobežošanai, atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai.

Latvijā šobrīd nav apstiprināts neviens koronavīrusa gadījums. Vienlaikus situācija var būt strauji mainīga, ņemot vērā saslimstības pieaugumu citās pasaules valstīs, tajā skaitā Itālijā. Nepieciešamības gadījumā Valsts operatīvā medicīniskā komisija rosinās valstī izsludināt ārkārtējo situāciju.

Jau ziņots, ka vakar, 25. februārī, notika Ministru prezidenta sasauktā Krīzes vadības padomes sēde, kurā tika pieņemti lēmumi situācijas tālākai attīstībai un resursu papildināšanai saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatības draudu mazināšanu Latvijā. Lai nodrošinātu ārstniecības iestāžu gatavību veselības aprūpes sniegšanai, strauji pieaugot pacientu skaitam, Veselības ministrija iesniegs Ministru kabinetā pieprasījumu finanšu līdzekļu piešķiršanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Finansējums nepieciešams slimnīcām papildu iekārtu un aparatūras nodrošināšanai; individuālo aizsardzības līdzekļu iegādei ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un Slimību profilakses un kontroles centram, kā arī reaģentu iegādei laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, palielinoties iespējamajam pacientu skaita pieaugumam.

TOP Komentāri

avatar