Starptautiskais džeza meistarklašu festivāls “Voicingers On Tour” pirmo reizi Latvijā

No 7. līdz 11.jūlijam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un kultūrtelpā M/Darbnīca notiks pirmais starptautiskais džeza meistarklašu festivāls “Voicingers On Tour”, vēstī festivāla pārstāvji Latvijā.

Festivāls “Voicingers” ir Eiropas džeza mūzikas izpildītāju (vokālistu un instrumentālistu), improvizācijas mākslas lietpratēju un pedagogu veidots meistarklašu festivāls. Festivāla pirmsākumi meklējami 2008.gadā Polijā. Sākotnēji tas veidots kā džeza izpildītāju konkurss, un līdz šodienai tas ir izveidojies par starpkultūru meistarklašu festivālu “Voicingers On Tour”. Līdz šim starptautiskais meistarklašu festivāls organizēts tādās valstīs kā Slovākijā, Ungārijā, Ukrainā, Čehijā, Francijā, Anglijā, Dienvidkorejā, Ķīnā un šogad pirmo reizi arī pie mums –– Latvijā.

Video fragments no meistarklašu festivāla norises Ungārijā

Šīs vasaras festivāla programmu paredzēts organizēt divās daļās –– meistarklašu un koncertu sērijā. Festivāla meistarklašu daļa norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur piecu dienu garumā dalībniekiem būs iespēja strādāt ar 8 mentoriem – profesionāliem džeza mūziķiem un pieredzējušiem pasniedzējiem vairāk kā 10 īpaši izstrādātās meistarklasēs vokālistiem.

Festivāla koncerti būs pieejami plašākam interesentu lokam, organizējot piecu koncertu sēriju un džema sesijas kultūrtelpā M/Darbnīca, A. Briāna ielā 9, kuros varēsim dzirdēt poļu džeza skatuves talantus –– vokālistus Grzegorz Karnas, Anna Gadt, džeza pianistu Pawel Kaczmarczyk, kontrabasistu Alan Wykpisz, kolumbiešu izcelsmes perkusionistu Edilson Sanchez, kā arī pašmāju jaunos džeza talantus –– dziedātāja Santa Šillere, pianists Edgars Cīrulis, pianists Rūdolfs Macats, saksofonists Roberts Martinovskis un sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.

Vairāk informācijas par pieteikšanos meistarklasēm un festivāla koncertprogrammu meklē džeza meistarklašu festivāla “Voicingers On Tour” Facebook kontā, kā arī www.mdarbnica.lv

Foto & video: publicitātes

TOP Komentāri

avatar