Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos

Vasaras mēnešos vislielākā atsaucība, ieklausoties kardioloģijas speciālistu ieteikumos, un vēlme profilaktiski parūpēties par sirds un asinsvadu veselību vērojama Latvijas reģionos, īpaši Vidzemē un Latgalē, liecina „Mēness aptiekas” sirds un asinsvadu veselībai veltītā aicinājuma „Lai tava sirds skan veselīgi!” rezultāti.

„Lai tava sirds skan veselīgi!” aicinājuma laikā farmaceitiskās aprūpes īpašos piedāvājumus „Mēness aptiekā” izmantojuši nepilni 250 000 Latvijas iedzīvotāju un pieprasījums pēc medikamentiem sirds asinsvadu sistēmas veselībai, salīdzinot ar  iepriekšējo divu mēnešu periodu, pieaudzis par 22 %. Sevišķi liela interese par sirds un asinsvadu problēmām un aptiekas produktiem sirds veselībai novērojama Praulienā, kur pieprasījums pieaudzis par 89 %, Līvānos – par 29 % un Cēsīs – par 21 %. 

Tāpat uzmanību sirds un asinsvadu problēmām vasaras karstajos mēnešos pievērsuši arī Valmierieši un Madonieši, kur akcijas ietvaros iedzīvotāju interese pieaugusi par 19 %, bet Smiltenē pieaugums novērojams par 14 %. Rādītāji uzskatāmi apliecina, cik būtiska tieši Latvijas reģionos ir farmaceitiskās aprūpes loma un speciālista padoms. 

Profilaksei un sirds uzraudzībai

Vislielākais pieprasījums ir pēc bezrecepšu medikamentiem sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, kā arī profilaksei, kas liecina, ka tieši reģionos iedzīvotāji ir pietiekami informēti par sirds un asinsvadu saslimstības riskiem un veic preventīvas darbības, lai no šīm slimībām izvairītos. Aicinājuma  „Lai tava sirds skan veselīgi!” laikā 200 produktiem sirds un asinsvadu veselībai cenas „Mēness aptiekā” bija samazinātas līdz pat 35% *, iedzīvotājiem nepieciešamie  populārākie  bija preparāti kapilāru stabilizācijai, venotoniskie un asinsvadus aizsargājošie  līdzekļi,  kā arī minerālvielu preparāti. Iedzīvotāji labāk izpratuši asinsspiediena monitoringa lomu sirds veselības uzraudzībā un, aktualizējot asinsspiediena rādījumu īpašo nozīmi dažādos vecuma posmos, ir pieaudzis arī pieprasījums pēc mūsdienīgiem asinsspiediena mērīšanas aparātiem. 

Karstajā vasarā noderīgi

„Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza skaidro, ka arī karstajai vasarai ir īpaša loma, lai iedzīvotāji vairāk ieklausītos speciālistu padomos par sirds un asinsvadu veselības profilaksi, un iedzīvotājiem bijusi lielāka interese un nepieciešamība pēc šāda tipa medikamentiem un aptiekas precēm.

“Sirds un asinsvadu slimības joprojām ir viens no izplatītākajiem iedzīvotāju mirstības iemesliem Latvijā, tādēļ ir pozitīvi vērot, ka iedzīvotāji ne tikai Rīgā, bet arī reģionos seko līdzi savai veselībai un kopā ar ģimenes ārstu atrod sev vispiemērotāko ārstēšanas metodi. Redzam, ka iedzīvotājiem ir svarīgi, lai aptiekās būtu pieejami arī bezrecepšu līdzekļi un uztura bagātinātāji, kas ļauj profilaktiski uzlabot sirds un asinsvadu veselību. Vislielākais pieprasījums šobrīd ir pēc preparātiem, kuri palielina vēnu tonusu, samazina asinsspiedienu, kā arī magnija preparātiem, kas labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu sistēmu. Tendence konsultēties ar farmaceitu ir pozitīva, jo parāda, ka nav gluži tā, ka iedzīvotāji dodas pie ārsta tikai tad, kad ir jau pavisam slikti, bet gan vairāk novēro savu veselību, lai nepieļautu slimības progresēšanu,” skaidro „Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza.

Ir svarīgi vēlreiz un vēlreiz atgādināt

“Kā galvenie riska faktori sirds un asinsvadu slimības attīstībā ir paaugstināts holesterīna līmenis, smēķēšana, neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids. Bieži vien pacienti vēršas pie ārsta, kad slimība jau progresējusi un tad atliek vien ikdienā lietot recepšu medikamentus, kas slimības gaitu var uzlabot, bet ne vienmēr pacientiem izdodas pilnībā atveseļoties. Jāsaprot, ka sirds un asinsvadu slimības attīstās dzīves laikā un tas nenotiek pēkšņi, tādēļ vislabākās zāles būtu jau no agra vecuma lietot ar vajadzīgajām vielām bagātīgu uzturu, nodarboties ar sportu, neuzņemt pārāk daudz holesterīnu saturošus produktus un ikdienā lietot daudz šķidruma. Tāpat profilaktiski reizi gadā jāpārbauda holesterīna līmenis un, ja radušās aizdomas par kādu sirds un asinsvadu saslimstību vai ja ģimene ir riska grupā, noteikti vajadzētu doties pie sava ģimenes ārsta, lai veiktu tālākus izmeklējumus. Šobrīd prakse rāda, ka šī problēma ar vien vairāk tiek aktualizēta sabiedrībā un jādomā, ka cilvēki kļūst atbildīgāki par savu veselību,” norāda Inga Orleāne,  internās medicīnas ārste, elektrokardioloģijas metodes speciāliste „Veselības centru apvienībā”. 

“Mēness aptieka” aizsāka jūniju ar sirds veselībai iedvesmojošu saukli “Lai tava sirds skan veselīgi!” Kopā ar ārstiem “Mēness aptieka” informēja sabiedrību par riskiem sirds veselībai, profilakses un ārstēšanas iespējām, kā arī piedāvāja plašu un daudzpusīgu kardioloģisko preparātu un citu aptiekas produktu klāstu sirds veselībai. Sirds mēneša ietvaros jūnijā un jūlijā ir pieejami izdevīgi nosacījumi būtisku sirds veselības izmeklējumu veikšanai. 

* cenu samazinājums neattiecas uz zālēm

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar