Šovasar notiks mentālās veselības un mūzikas festivāls “OGLE”

Šovasar Siguldas pils kvartālā no 8. – 9. jūlijam norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “OGLE 2022”. Šis būs jau trešais gads, kad festivāla organizatori vienuviet sniegs iespēju divu dienu garumā apmeklēt izglītojošas lekcijas un nodarbības par mentālās veselības tēmu, kā arī baudīt dažādu mūziķu uzstāšanos.

Festivāla “OGLE 2022” mērķis ir stiprināt izpratni un rūpes mentālās veselības tēmu. Saglabājot festivāla formātu, arī šogad apmeklētājiem būs iespēja klausīties izglītojošas lekcijas, satikt speciālistus no krīžu un konsultāciju centra “Skalbes”, sekot līdzi starptautiskās organizācijas “The Human Aspect” pieredzes stāstu video sērijai, apmeklēt InkkaYoga jogas un meditācijas nodarbības, kas palīdz uzlabot mentālo veselību, kā arī tiks nodrošināta iespēja saņemt “viens pret viens” konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem. Abās festivāla dienās apmeklētājus ar koncertiem priecēs tādi Latvijā zināmi mūziķi kā Arturs Skutelis, ansis, kā arī alternatīvās mūzikas grupa “XIX Dead Monarchs” no Norvēģijas un citi mākslinieki.

Festivālā organizatore Alise Cepurīte: “Šī brīža situācija pasaulē ir ietekmējusi mūs visus, tāpēc uzskatām, ka īpaši šogad festivāla “OGLE 2022” norise ir nepieciešama. Organizējot festivālu, vēlamies aicināt sabiedrību iziet no mājām, atcerēties kopā būšanas prieku un siltumu, ko sniedz satikšanās prieks. Ar plašu aktivitāšu klāstu “OGLE 2022” ietvaros mācīsimies kā palīdzēt sevi un citiem, lai mūsu sabiedrība būtu saprotoša un motivēta, kā arī aicināsim dalīties savā priekā ar apkārtējiem.”

Esam gandarīti, ka arī šogad uz festivāla skatuves kāps hiphop mūzikas pārstāvji Arturs Skutelis un ansis, kuri ir kopā ar mums jau kopš pirmā “OGLES” gada. Savukārt aktivitāšu piedāvājumā šī gada jaunums būs terapeitiskā joga un mentālās veselības darbnīcas, kas līdz šim Latvijā vēl nav bijušas pieejamas,” festivāla norisi ieskicē A. Cepurīte.

Šogad mentālās veselības un mūzikas festivāls “OGLE” norisināsies trešo reizi. Pirmais “OGLE” festivāls norisinājās 2019. gadā Saukas dabas parkā, savukārt 2020. gada vasarā Rīgā tika aizvadīts “OGLEs minifests”. Līdz šim festivālā bijusi iespēja gūt sertificētu speciālistu atbalstu, apmeklēt izglītojošas lekcijas, kā arī baudīt tādu latviešu grupu uzstāšanās kā “Sudden Lights”, “Double Faced Eels”, “Franco Franco”, Latgalīšu Reps”, “RIGA Reggae” u. c..

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to iespējams apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar