Šodien ugunsgrēkā 2 bojā gājušie

      Vakar, 9.janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) plkst. 12.23 saņēma informāciju, ka Daugavpilī, Preču ielā izcēlies ugunsgrēks. Piecstāvu dzīvojamās mājas trešajā stāvā kāda dzīvokļa guļamistabā bija aizdegušās sadzīves mantas. Degšanas platība bija neliela – tikai 2 m2, taču sadūmojums bija tik spēcīgs, ka, saindējoties ar degšanas produktiem, gāja bojā 94 gadus veca sieviete. Ugunsgrēka iemeslus skaidro Valsts policija.

    Savukārt šodien, 10.janvārī Ogres novada Suntažos ugunsgrēks bija izcēlies vienstāva ķieģeļu ēkā. Istabā dega grīda 1 m2 platībā, taču bija stiprs sadūmojums. Notikuma vietā atrasti divi miruši apmēram 40 -50 gadus veci vīrieši. Notikuma apstākļus skaidro Valsts policija.

   Kaut gan gada sākums ir bijis silts, un krāsnis jākurina minimāli, kā arī pagājuši tikai pirmie mēneši kopš apkures sezonas sākuma, tomēr jau ik dienas ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuru iemesls ir neiztīrītie dūmeņi – sodrēju degšana dūmvadā. Sodrēji deguši:

– Jaunpiebalgā, Gaujas ielā;

– Vecumnieku novada Skaistkalnē;

– Cēsīs, Rīgas ielā;

– Tukuma novada Pūrē;

– Bauskā, Plūdoņa ielā;

– Salacgrīvas novada Tūjā;

– Daugavpilī, Transporta ielā;

– Salas pagasta Ošānos;

– Dagdā, Lāčplēša ielā;

– Ogres novada Ogresgalā;

– Gulbenes novada Galgauskā;

– Aizkraukles pagastā;

– Jelgavā, Māteru ielā;

– Līvānos, Rīgas ielā;

– Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā;

– Aizkraukles novada Aizkraukles pagastā;

– Lubānā, Oskara Kalpaka ielā;

– Madonas novada Liezēres pagastā.

 Visbiežāk tās ir privātmājas, taču ir bijuši degšanas gadījumi arī daudzdzīvokļu mājās un sabiedriskās ēkās. Sinoptiķi sola, ka tuvākajās dienās pazemināsies gaisa temperatūra, un tātad krāsnis vairāk tiks kurinātas. Diemžēl, līdz ar to arī palielinās ugunsgrēku skaits, kuru iemesls ir netīrīti dūmeņi vai bojātas apkures ierīces.

VUGD atgādina, ka sodrēji no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā:

divas reizes apkures sezonā – apkures krāsnīm un virtuves pavardiem;

reizi mēnesī – ilgdedzes speciālajām krāsnīm.

Tāpat ievērojiet, ka cietā kurināmā krāsns (virtuves pavarda) kurtuves priekšā degtspējīgu materiālu grīda jāpārklāj ar degtnespējīga materiāla loksni (skārds u.c.), kuras izmēriem jābūt ne mazākiem par 50 cm perpendikulāri kurtuves ailai un 70 cm paralēli tai.

TOP Komentāri

avatar