Snigšanas laikā satiksmes kustība Rīgā var būt apgrūtināta

Palielinoties snigšanai, šonedēļ satiksmes kustība Rīgā var būt apgrūtināta. Iedzīvotāji aicināti plānot ierastajam maršrutam nepieciešamo laiku atbilstoši ziemas sezonai un namu īpašnieki – rūpīgi sekot līdzi ietvju stāvoklim.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Namu īpašnieki aicināti pievērst uzmanību ietvju stāvoklim, izvēloties snigšanas intensitātei piemērotu tīrīšanu. Atgādinām, ka piegulošo teritoriju apsaimniekotājiem Rīgas pašvaldības nodrošina smiltis 50 kilogramu apjomā, ko bez maksas var saņemt otrdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 16.30 Apkaimju iedzīvotāju centros Daugavpils ielā 31, Ieriķu ielā 43A, Gobas ielā 6A un Uzvaras bulvārī 16A.

Rīgas ielu un tiltu uzturēšanas veicēji ir gatavi savlaicīgi uzsākt nepieciešamos darbus, lai pilsētas iedzīvotājiem nodrošinātu pēc iespējas mazāk neērtību. Kopumā tiks tīrītas 1737 Rīgas ielas.

Ikdienas darba nodrošināšanai ir sagatavotas 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), kā arī 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji aicināti uzdot jautājumus Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Ietvju pretslīdes nodrošināšanai Rīgā aizliegts izmantot tīru sāls kaisāmo materiālu. Tā vietā var izmantot smilts un sāls maisījumu, kurā sāls koncentrācija nepārsniedz 20%, vai, saskaņojot ar lietus notekūdeņu sistēmas uzturētāju, – sīkšķembiņas.

TOP Komentāri

avatar