Simboliski atzīmēti koncertdārza “Pūt, vējiņi!” spāru svētki

Trešdien, 12. maijā, topošajam koncertdārzam “Pūt, vējiņi!” Jūrmalas parkā simboliski tika atzīmēti spāru svētki, kuru laikā Liepājas pilsētas vadība pateicās būvniekiem, atskatījās uz līdzšinējo projekta gaitu un kopā iezīmēja plānotos darbus.

Kā to paredz spāru svētku tradīcija – jumta korē tika pacelts vainags, kā arī saimnieki – Liepājas pilsētas domes un izpilddirekcijas pārstāvji – svinīgi pateicās būvniekiem, uzdāvinot darbu veicējiem restaurētu vēsturisko un leģendāro estrādes soliņu. Soliņa restaurācijas darbus veica Liepājas mākslinieks Reinis Kuncītis. Svinīgo mirkli ar savu klātbūtni pagodināja arī leģendārie mūziķi Uldis Marhilēvičs un Aivars Hermanis.

“Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” būvniecība mums visiem liepājniekiem ir liels un gaidīts notikums. Šobrīd ir pabeigta aptuveni puse no plānotajiem darbiem un ar lielu nepacietību gaidām šī Liepājas mūzikas un brīvdomātāju gara simbola atklāšanu,” sacīja Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs. 

Jaunais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” tiek veidots par mūsdienīgu kultūras telpu, kas būs ērti pieejama iedzīvotājiem. Te varēs rīkot brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Nojaukti agrāk estrādi aptverošie žogi un barjeras, koncertdārzu integrējot Jūrmalas parka teritorijā un sasaistot ar pludmales piekrastes zonu, kā arī pārplānoti laukumi un celiņi, lai nodrošinātu pilnīgu vides pieejamību. Norit teritorijā paredzēto celiņu izbūve. Tiek izbūvēts nožogojums ap skatuvi, lai nodrošinātu kontrolētu koncertu apmeklējumu. Ēkai tiek montēti logi un durvis, kā arī top jumta metāla konstrukcijas. Līdz vasaras sākumam plānots pilnībā pabeigt jumta konstrukciju izbūvi virs skatītāju centrālās daļas sēdvietām. 

Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pārbūve tiek īstenota sadarbības projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem” ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. 

Objekta kopējās izmaksas ir 2 306 438 eiro, tai skaitā ERAF – 800 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 35 294 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 1 471 144 eiro.

Koncertdārzu “Pūt, vējiņi!” plānots atklāt 2022. gadā. 

Uzziņai

  • Ēkas kopējā platība 1 833 m²
  • Zemesgabala kopējā platība 22 162 m²
  • Skatītāju vietu skaits – 1441 sēdvieta, no kurām:
  • centrālajā daļā 706 sēdvietas;
  • centrālajā daļā cilvēkiem ar kustību traucējumiem 34 sēdvietas;
  • sānu terasēs 207 sēdvietas;
  • gala terasē 441 sēdvieta.
  • Būvprojekts: SIA “Livland Group”
  • Ģenplāns un arhitektūras daļa: SIA “Lejnieku projektēšanas birojs”

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar