Rīgā atpūta pie un uz ūdens kļūst aizvien populārāka; pieaug drošības riski
Nedēļas nogalē, 15. septembrī, Rīgā un Latvijā noslēdzas oficiālā peldsezona. Tomēr, ņemot vērā silto laiku, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) glābēji vēl kādu laiku turpinās regulāro uzraudzību oficiālajās peldvietās. Kopumā vērtējot aizvadīto peldsezonu, var secināt, ka atpūta pie un uz ūdens galvaspilsētā kļūst aizvien populārāka, bet līdz ar to jārēķinās, ka paaugstinās dažādi drošības riski un būs jāvelta vairāk policijas resursu situācijas uzraudzībai un kontrolei, uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.
Kopumā aizvadītās peldsezonas laikā Rīgas astoņās oficiālajās peldvietās, kur dežurē RPP glābēji, nav konstatēti traģiski negadījumi. Kopā no slīkšanas izglābtas četras personas, kā arī 12 reizes veikti glābšanas darbi uz ūdens, kad personas ar dažādiem peldlīdzekļiem (noslāpušām motorlaivām, supošanas dēļiem, piepūšamajiem matračiem) pašu spēkiem nav varējušas nokļūt krastā. 80 reizes sniegta pirmā medicīniskās palīdzība, kā arī atrasti 12 nomaldījušies bērni. Ārpus oficiālajām peldvietām pēc citu struktūru lūguma 12 reizes veikta noslīkušu personu meklēšana un atrastas trīs noslīkušas personas. Tāpēc pašvaldība atgādina un uzsver, ka visdrošāk atpūtai ir izmantot oficiālās peldvietas.
“Ūdeņi Rīgā aizņem 4835 ha platību jeb gandrīz piektdaļu pilsētas teritorijas. Atpūta un transports pie un uz ūdens mūsu galvaspilsētā kļūst arvien populārāki – to novērojam mēs paši un to atklāj arī RPP statistika. Šo vērtēju kā ļoti pozitīvu tendenci, tomēr tā paaugstina arī dažādu negadījumu risku. Mums būs jāpalielina RPP Drošības uz ūdens pārvaldes kapacitātes un mūsu stratēģija arī paredz tuvāko gadu laikā izveidot jaunu un vienotu bāzi Drošības uz ūdens pārvaldei, kas ļautu pieejamos resursus izmantot vēl efektīvāk,” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.
Šogad RPP pārbaudīja 569 kuģošanas līdzekļus, kā arī, veicot makšķerēšanas un zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, pārbaudītas 1532 personas.
Par Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā noteiktajiem pārkāpumiem noformēti protokoli 182 personām, bet par Zvejniecības likumā noteiktajiem pārkāpumiem sāktas 156 administratīvā pārkāpum lietas.
“Šogad piedzīvojam ļoti siltu septembri, tāpēc RPP glābēji turpinās rūpēties par rīdzinieku drošību un kārtību lielākajā daļā galvaspilsētas pludmalēs arī pēc 15. septembra atbilstoši laika apstākļiem un atpūtnieku plūsmai pie ūdens,” atzīmē RPP Drošības uz ūdens pārvaldes priekšnieks Aigars Monahovs.
Attēls: ilustratīvs
TOP Komentāri