Pieci vērtīgi tehnoloģiju risinājumi, lai telefons pie stūres nekļūtu par nāvējošu ieroci
20–30% ceļu satiksmes negadījumu, vairāk nekā 70% bezatbildīgu autovadītāju, kuri vecums visbiežāk nepārsniedz 24 gadus – šīs statistikas vienojošais elements ir mobilā telefona lietošana auto vadīšanas laikā. Lai pievērstu mobilā telefona “nozombēto” autovadītāju uzmanību un mainītu to paradumus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) turpina kampaņu “Izkāp no telefona!” un sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu atgādina – jaunākās tehnoloģijas ir pietiekami attīstījušās, lai piedāvātu dažādas alternatīvas tradicionālajai telefona lietošanai.
Tehnoloģijas attīstās nepārtraukti, un jauni risinājumi tiek piedāvāti ik gadus. Lai atturētu autovadītājus no telefona lietošanas pie stūres un uzlabotu kopējo satiksmes drošību, radītas dažādas iebūvējamas, piestiprināmas un ar telefonu nesaistītās ierīcēs paslēptas brīvroku sistēmas.
“Vairumam jauno automašīnu modeļu jau ir iebūvēta brīvroku sistēma telefona lietošanai. Tas ir ērtākais veids, kā sazināties, ja, esot pie stūres, tiešām nav iespējams atlikt zvanu. Turklāt šādu brīvroku sistēmu var ierīkot arī jau nopirktā auto. Ne tik efektīvs, bet vienkāršāks veids par brīvroku sistēmas iebūvēšanu auto ir dažādu papildu iekārtu izmantošana. Viens no šobrīd populārākajiem variantiem ir Bluetooth austiņas. Taču tās neļauj pietiekami labi dzirdēt apkārt notiekošo. Tādēļ labāk izvēlēties citas ierīces, kas darbojas kā mikrofons un skaļrunis,” pauž LMT Retail & Logistics valdes priekšsēdētājs Rinalds Kalniņš.
Brīvroku sistēma rūpnīcas komplektā
Ja esat nesen iegādājies jaunu auto vai plānojat to darīt, visticamāk, par brīvroku sistēmu jums nemaz nav jāraizējas. Vairumam jauno automašīnu modeļu brīvroku sistēmu ir iebūvējis ražotājs, un tā ietilpst standarta aprīkojumā. Ja šaubāties vai neprotat to pieslēgt – jautājiet auto pārdevējam.
Brīvroku sistēma uz saulessarga
Vairums internetveikalu, kas tirgo tehnoloģiju iekārtas vai auto aksesuārus, piedāvā arī plašu pieliekamo brīvroku sistēmu klāstu, ko varēsiet novietot salonā, piemēram, uz saulessarga. To kvalitāte, pat ekonomiskais variants, būs gana labs.
Gudrie ausu aizbāžņi
Tie, kuri atbalsta Bluetooth mikrofonaustiņu lietošanu, saka – apkārtējā pasaule dzirdama tik labi, cik skaļi noregulēsiet austiņu skaļumu, bet lielākoties tas nepārsniedz normālas mašīnas salonā risinātas sarunas decibelus. Vēl viens pluss – jūsu saruna nebūs dzirdama pārējiem salonā sēdošajiem.
“Gudrais pulkstenis” – ne tikai pareizam laikam, bet arī runāšanai
Viedpulksteņu lietotāji novērtēs iespēju savu telefona sarunu īstenot ar šīs ierīces palīdzību. Pienākot zvana signālam, ierīce uz rokas par to ziņos vibrējot. Saruna notiek, aktivizējot zvanu, un tālāk sarunājoties kā jebkurā brīvroku sistēmā bez papildu ierīcēm. Tie, kuri šo risinājumu labprāt lieto, atzinīgi vērtē skaņas kvalitāti un kā īpašu priekšrocību izceļ iespēju sakārtot ienākošos zvanus un ziņas pēc prioritātes.
Viszinīgā Siri
iPhone lietotāju vidū aizvien populārāka kļūst Apple virtuālā asistente Siri. Ja jums braukšanas laikā kādam steidzami jāpiezvana, atliek tikai uzrunāt Siri, ieslēgt skaļruni, un pārējo šis tehnoloģijas brīnums paveiks jūsu vietā – atradīs vajadzīgo numuru, izveidos savienojumu un beigs sarunu, kad dosiet rīkojumu. Tiesa, Siri nav vēl gana gudra, lai runātu latviski, tāpēc jums nāksies runāt angļu valodā.
Pašdisciplīna – lētākais risinājums telefona nelietošanai pie stūres
Mobilā telefona lietošana pie stūres nav neaizstājama, un par to var pārliecināties ikviens, izmēģinot un izvēloties saviem sarunu paradumiem visatbilstošāko. Visbeidzot, šī gan nav jauna metode un varbūt nav saistīta ar modernajām tehnoloģijām, toties vislētākā un, iespējams, vissarežģītākā no visām – pašdisciplīna. Pirms iekāpt automašīnā, izslēdziet zvana signālu un visus paziņojumus, lai nekas nenovērstu jūsu uzmanību no autovadīšanas. Nelietojiet telefonu nemaz – ielieciet to bagāžniekā, ja citādi nespējat sevi disciplinēt.
Foto: publicitātes
TOP Komentāri