“Pēcstundu īsfilmu festivālā” izrādīs jauniešu veidotas filmas

Kinoteātris “Kino Bize” un norvēģu filmu studija “Apagon” ar EEZ un Norvēģijas grantu atbalstu šajā pavasarī viesojušies 24 skolās visā Latvijā, lai pamatskolas jauniešiem bez maksas pasniegtu kinoveidošanas meistardarbnīcas. Labākās darbnīcās tapušās filmas tiks pirmizrādītas uz lielā ekrāna – ”Pēcstundu īsfilmu festivālā” kinoteātrī “Kino Bize” 10. jūnijā.

Divu mēnešu laikā jaunieši visā Latvijā ir uzfilmējuši ap 200 īsfilmu, un labākie jauno filmdaru veikumi tiks izrādīti trīs festivāla seansos. Pasākuma sākums plkst. 11:00.

Meistardarbnīcas vadīja producents un kino pedagogs Daniels Lisigurskis no Norvēģijas, un tās tapa sadarbībā ar Bergenas filmu studiju “Apagon”. Daniels ar komandu jau vairāku gadu garumā mudina jauniešus izmēģināt savas spējas īsfilmu veidošanā, kopā ar bērniem izstrādājot filmu scenārijus, filmējot iecerēto un apgūstot montāžu. Praktiskās darbnīcas, kas norisinājās dienas garumā, neformālā gaisotnē daudzus iedrošinājušas turpināt interesēties par kino arī turpmāk un, iespējams, izvēlēties kino mākslu par savu karjeras ceļu.

Pasākumu iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties e-pastā pecstundas@kinobize.lv.

“Kino Bize” un “Apagon” radījuši arī video pamācību jauniešiem, kuri vēlas radīt savu pirmo filmu. Pamācības abas daļas pieejamas Youtube.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar