Maizes sacepums ar ķiršiem

Rimi veiktās aptaujas rāda, ka katrs Latvijas iedzīvotājs gadā atkritumos izmet vidēji 100 kg pārtikas produktu, jeb, pārrēķinot naudā, katra mājsaimniecība palaiž vējā vairāk nekā 300 eiro. Lieliska iespēja, kā mazināt pārtikas atkritumu apjomu un turklāt ietaupīt, ir iespēju robežās iegādāties produktus ar pēdējās dienas termiņu un izmantot tos gardu maltīšu pagatavošanā, atgādina Rimi Gardēdis, šefpavārs Normunds Baranovskis. 

Nocenotā pārtika ir iespēja iegādāties drošus, kvalitatīvus produktus ar tās pašas dienas derīguma termiņu par samazinātu cenu – līdz pat 50% no produkta sākuma cenas. Rimi veikalos šos produktus var atpazīt pēc oranžās cenas uzlīmes, bet mobilajā lietotnē iespējams sekot līdzi, kādi nocenotie produkti ar pēdējās dienas termiņu pieejami konkrētos veikalos. 

Rimi Gardēdis Normunds Baranovskis atgādina – izvēloties nocenotos produktus, gatavosi ne tikai izdevīgāk, bet arī dabai draudzīgāk: “Tā ir gudra izvēle ikdienas maltīšu pagatavošanai. Ja veikalā meklē kaut ko vakariņām, ir loģiskāk izvēlēties produktus, ko vari pagatavot tajā pašā dienā, izglābjot tos no izmešanas atkritumos un tādējādi arī maciņš pateiks paldies. Šie produkti ir kvalitatīvi un garšīgi – sevišķi tad, ja tos iekļausi kādas vienkāršas un sātīgas maltītes receptē!”

Maizes sacepums ar ķiršiem

Personu skaits: 6

Pagatavošanas laiks: 30 minūtes

Nepieciešams:

420 g tostermaizes;

220 ml piena;

2 vistu olas;

80 g cukura + 1 ēdamk. apbārstīšanai;

400 g saldētu ķiršu vai citu ogu.

Pasniegšanai:

200 g saldā krējuma;

1 tējk. cukura (vai pēc garšas).

Pagatavošana

Sakarsē cepeškrāsni līdz 190 grādiem. Nedaudz atlaidini ogas un liec cepamtraukā. Sajauc pienu ar olām un cukuru. Pārgriez maizes šķēles uz pusēm. 

Iemērc maizi pienā un kārto virs ogām. Atlikušo pienu ielej traukā. Pārkaisi maizi ar cukuru un liec cepties cepeškrāsns apakšējā plauktā aptuveni 15–20 minūtes.

Saputo saldo krējumu ar cukuru un pasniedz ar sacepumu.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar